премиера

Пронајдени се 62 резултати на тема „премиера“
Лице в Лице

„Во Скопје на ја бива без вино и кафеана“: Глумецот Горан Богдан на гезме со Бјелогрлиќ и македонски актери (видео)

Хрватскиот актер Горан Богдан е во Скопје за премиерата на филмот „Чичко“, со кој се отвора филмскиот фестивал „Киненова“. Во филмот...
Радио Милева

Стартува серијата „Пејачка“, а во неа Милица Павловиќ во ликот на убиената Јелена Марјановиќ: Првите сцени „секси сењорита“ ги објави на Инстаграм (ВИДЕО)

До емитувањето на новата серија „Пејачка“ во која главната улога ја има „секси сењорита“, како што гласи прекарот на фолкерката Милица...