погреб

Пронајдени се 35 резултати на тема „погреб“
Радио Милева

„Го погребав својот син, имаше само три месеци“: Жељко Самарџиќ за првпат проговори за семејната тагедија

Жељко Самарџиќ денес има големо семејство, три ќерки, четири внуци и сопруга со која ја дели радоста и тагата повеќе од четири децении....
Лице в Лице

Лидија Кочовска со насолзени очи ја прозва власта: „Срамота е што никој од Министерството за култура не се појави на погребот на мајка ми“! (ВИДЕО)

Македонската музичка сцена неодамна остана посиромашна за уште едно големо име, откако нѐ напушти Невена Кочовска. Пејачката на легендарната...
Радио Милева

Сè уште не ја оплакале Елизабета Втора, а веќе го планираат погребот на Чарлс Трети: Британците веднаш се „фрлија“ на работа (фото)

Кралицата Елизабета Втора штотуку е погребана, а Британија веќе работи на плановите во случај на смрт на нејзиниот наследник, кралот...
Радио Милева

Секој детаљ веќе е испланиран: Вака ќе изгледа погребот на калицата Елизабета Втора, а познат е и датумот

Нема сомнеж дека збогувањето со кралицата Елизабета Втора ќе биде настан на годината во Британија. Исто како и неодамнешното прославување...
Радио Милева

По наводниот скандал на погребот на Марина Туцаковиќ се огласи и Мина Костиќ која го тврди спортивното: „Лача на никој не кажа лоши зборови, ниту пак избрка некој“

Познатиот текстописен Марина Туцаковиќ беше погребена во среда (29.09.2021) откако ја изгуби битката со опасната болест. По желба на семејството,...
Радио Милева

И овој познат пејач и композитор по погребот се појави на гробот на Марина Туцаковиќ: „Ја испратив во тишина“

Познатиот текстописец, Марина Туцаковиќ која почина по тешко боледување од опасната болест, вечера  (29.09.2021) беше погребена. Поради пандемијата...
Радио Милева

По наводниот скандал кој се случил на погребот на Марина Туцаковиќ, се огласи соработникот на Јелена Карелуша – кратко и јасно откри што се случило

Најголемиот регионален текстописец, Марина Туцаковиќ почина на 68 години по тешката битка со опасната болест. Марина вчера (29.09.2021) беше...
Радио Милева

Се појави на гробот кога сите си замнаа: Познатата пејачка по погребот се врати да се прости од Марина Туцаковиќ

Најголемиот  регионален текстописец Марина Туцаковиќ беше погребена вчера (29.09.2021). На испраќањето во вечниот дом ја испратија нејзините...
Радио Милева

Почитта и тагата по Марина ги спои лутите сопернички: Цеца и Карлеуша освен на суд, за прв пат се најдоа заедно на исто место (ФОТО)

Заминувањето на еден од најдобрите српски текстописци, односно нејзиното последно испраќање до вечното почивалиште ги обедини дури...
Радио Милева

И Оливер Мандиќ дојде да се прости од Марина: Беа четири години во врска, таа му ги напиша најубавите љубовни текстови и откако ракинаа, долго патеше по него! (ФОТО)

Оливер Мандиќ, некогаш неприкосновениот, контроверзен пејач на ЈУ естрадата,  пристигна на погребот на Марина Туцаковиќ, која денеска...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ се огласи пред погребот на текстописецот: „Посакајте ми среќа да го издржам овој ден“

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 19 септември, а погребот ќе биде денес, на 29 септември 2021. Нејзиниот син Милан Радуловиќ Лаќа...
Радио Милева

На последното испраќање на Марина Туцаковиќ сите присутни ќе мора да покажат сертификат за вакцинација

Синот на покојната Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ, објави изјава од семејството на социјалните мрежи, во која се наведува дека датумот...