пее

Пронајдени се 33 резултати на тема „пее“
Радио Милева

Пакет аранжман: „Пеам дење, пеам ноќе… македонскиот „Гранд зет“ пее по свадби, локали и клубови, ама некому му пее и по дома (ФОТО)

Денес веќе познатите „Гранд ѕвезди“, на кои ова регионално музичко талент шоу им ја предодреди не само кариерата, туку и животната...
Радио Милева

Сите сакаат да заминат, а Ламбе со семејството од САД се врати дома во родната Македонија: Македонскиот пејач се враќа на естрадната сцена?! (ФОТО)

Некогаш популарниот македонски пејач Ламбе Алабакоски, кој пороизлезе од музичкото талент шоу: „М2 – потрага по ѕвезди“,  заедно...
Радио Милева

Миљана Кулиќ мисли дека „пее како царица“, а всушност „се дере ко’ магарица“: На нејзиниот обид за пеење, јавноста умира од смеење (ВИДЕО)

Учесничката во реалити шоуто „Задруга“ Миљана Кулиќ посака да заплови во пејачките води, иако самата изјави дека не е пејачка, ама...
Радио Милева

Можете ли да го препознаете ова слатко девојче – денес позната ѕвезда: „Кога јас пеев, половина од вас не бе ни во план да бидат родени“

Таа е убава сега, ама убава и слатка била и како мало девоче кое вака изгледало и пеело во тоа време. Кија Коцкар можеби неодамна вплови...
Радио Милева

Вака звучи кога ќе запее Марјана Станојковска: Водителката на „Лото“ ја запеја „Ciao amore“и тоа со Владо Калембер (видео)

Згодна, шармантна, убава, професионална се само дел од епитетите кои се препишуваат на македонската водителка Марјана Станојковска. Марјана...
Радио Милева

Документарецот „Српска мајка“ откри дека со медиумите е во кавга, ама затоа летната агенда покажува дека бизнисот и цвета: И да врне ида вее, Цеца летово ќе пее… а и дебело ќе заработи!

Светлана Цеца Ражнатовиќ е одново многу актуелна. И во медиумите и со концертите и настапите. Документарецот „Српска мајка“ откри...
Радио Милева

Сандра – Африка клупската бина ја замени со дневна соба: Цицлестата пејачка на „ноќен престој“ по куќи – пее на домашни прослави за „дебел“ бакшиш (ФОТО)

Додека повеќето пејачки речиси една година седат дома и се без работа за време на коронавирусот, некои успеаја и среде пандемија добро...
Радио Милева

По објавата на Анастасија Ражнатовиќ за односите со Александра Пријовиќ, се огласи и Прија: „Би и пеела на свадба!“ (ФОТО)

Откако се прочу дека „паднало“ смирувањето меѓу Александра Пријовиќ и Анастасија Ражнатовиќ, нема кого не го интересира какво е возобновеното...
Радио Милева

Нивес Целзиус во нова провактивна поза и безобразно прашање: „Дали и вие пеете на банана, пред да ја лапнете?“ (ФОТО)

Хрватската старлета, пејачка, и актерка  Нивес Целзиус (38) често знае дека ги „запали“ своите машки следбеници на социјалната мрежа...
Радио Милева

Пред да стане „Гранд ѕвезда“: Александра Пријовиќ уште на 14 години пробала да се пробие под уметничко име Ани, но тогаш не успеала… (ФОТО)

Александра Пријовиќ денес е една од најпопуларните млади пејачки, но нејзиното патување кон ѕвездите воопшто не било лесно. Таа уште...
Радио Милева

Италијанците по балкони и тераси, македонската естрада по куќи и станови – онлајн: Од карантин со песна против Короната! (ВИДЕО)

Заразата се повеќе се шири, коронавирусот зема замав, шпицот се’ уште не го достигнал, бројот на заболени допрва ќе расте кај нас…...