Радио Милева ова никогаш нема да го заборави

Јана Тодоровиќ помина низ вистински пекол: Пејачката ја откри непријатноста што ја доживеала за време на настап (фото)

Јана Тодоровиќ помина низ вистински пекол:  Пејачката ја откри непријатноста што ја доживеала за време на настап (фото)

Иако се чини дека музичките ѕвезди живеат од бајка и дека сè им е мрачно, вистината е далеку поинаква, а на тоа говори и фактот што голем број пејачи се најдоа во опасни ситуации за време на нивните настапи, како Јана, која ја откри непријатноста што ја доживеала за време на настап.

Пејачката Јана Тодоровиќ важи за една од најбараните и најплатените естрадни личности.

За време на едно интервју Јана раскажала за сè поопасните ситуации со кои се среќавала во текот на кариерата, но таа прослава, на која настапила со покојниот Шабан Шаулиќ, особено останала врежана во нејзината меморија.

– Сопственикот на таа забава толку се опијани што ме замоли само јас и Шабан да застанеме до масата и да му испееме една песна „Милицу Стојан Волео“ – ја започна приказната пејачката, а потоа продолжи:

– Додека Шабан му го пееше тоа, пред наши очи почна да ја тепа својата 17 или 18-годишна ќерка. На крајот дојде да интервенира и полицијата, а најстрашно беше кога во еден момент од силината на ударот солза од таа девојка заврши на лицето на Шабана –  изјавила Јана.

Фото: printskrin/instgaram/janavip2011

To top