оскари

Пронајдени се 27 резултати на тема „оскари“
Радио Милева

Емили Ратајковски во Лос Анџелес се појави во комбинација како да тргнала на плажа, а не на доделување на Оскари

Една од најбараните манекенки, Емили Ратајковски на 92-то доделување на Оскарите се појави во бела комбинација,  но многу пооскудна од...
Мегафон

Македонија вечерва во трка за Оскар: Целата наша поддршка во рацете на „Медена земја“, филмот на кој сме сите горди

Во театарот „Долби“ во Лос Анџелес ноќеска ќе бидат соопштени добитниците на Оскар за 2019 година во 24 категории, според гласањето на...
Радио Милева

По скандалот за домаќинот на годинешните „Оскари“, на церемонијата за првпат ќе има дури 13 познати водители

Американската Академија за филмска наука и уметност денес го соопшти списокот од 13 актери и познати личности кои ќе бидат водители...