Наум петрески

Пронајдени се 20 резултати на тема „Наум петрески“
Радио Милева

Анастасија неодамна стана мајка по вторпат, а гордиот дедо Наум Петрески за прпат и го покажа внукот на јавноста (фото)

Пејачката и ќерка на фолк пејачот Наум Петрески, Анастасија Петреска и нејзиниот колега и сопруг, пејачот на „Биоритам“, Владимир Поповски,...
Радио Милева

Ова е синот македонската брачна фолк двојка Наум Петрески и Зуица Лазова: Стефан е „плукнат“ татко му? (ФОТО)

Животот на познатите, особено личностите од естрадата отсекогаш бил во фокусот на вниманието на јавноста. Познатата естрадна фолк двојка,...
Промотер

Христијан Тришоски сними кавер верзија на песната од Наум Петрески – „Распукај срце ко Шар Планина“ (видео)

После 15 години од оригиналната изведба на Тетово Фолк Фест, песната „Распукај срце ко Шар планина“ од Наум Петрески доби кавер-верзија...
Радио Милева

Андреј и Наум се „ар ен би – фолк“ комбинација само за на ракија и пиво или и за студио и во живо: Се подготвува ли дует од соништата? (ФОТО)

За естрадата, па и за оваа нашава,  обично се вртат муабети дека пејачите и пејачките меѓу себе многу „не се мирисаат“. Слабо се дружат...
Радио Милева

Наум Петрески најпрвин најави граѓанска непослушност и напуштање на карантинот, а потоа во една реченица ја опиша македонската реалност (ФОТО)

Фолк пејачот Наум Петрески изреволтиран од власта на својот Фејсбук профил напиша дека повеќе нема да седи во карантин. Целиот негов...
Радио Милева

Македонец „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“ со песна од Наум Петрески, а Карлеуша му порача: „Имаш многу секси глас“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 36 годишниот  Борислав Марковски од Скопје. Тој се претстави со песните...
Мегафон

По велигденското гостувањето на Наум и Зуица во „Улица Македонија“, босанскиот професор Сулејман Мулиќ упати писмо на благадорност до екипата на ТВ шоуто и продукцијата!

Неодамна во македонските медиуми одекна веста дека босанскиот академски професор  од Тузла, магистер Сулејман Мулиќ – Шулц, воодушевен...