наследство

Пронајдени се 23 резултати на тема „наследство“
Радио Милева

Самиот си кажа дека го има најмалиот полов орган на светот: Тој е сон на многу жени, се откажа од милионите на татко му и живее по свој терк (фото+видео)

Тој е еден од најголемите заводници на светската сцена. Велат дека има совршено лице, вечно „бејби фејс“, но дека е и многу мажествено...
Радио Милева

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Пејачката сѐ што има му го остава на него, само ако и ја чува мачката (фото)

Лепа Лукиќ напиша тестамент и одреди кој ќе го наследи целото богатство што го стекнала во нејзината завидна кариера. Пејачката на својот...
Радио Милева

По кавгата со мајка и’ околу наследството на српската пејачка и се губи секој траг: Дуња Илиќ едноставно исчезна?! (ФОТО)

Пејачката Дуња Илиќ, според социјалната мрежа Х, се води како исчезната од 24 ноември. Дуња Илиќ до пред само неколку дена јавно се тепаше...
Радио Милева

Маринко Роквиќ пред смртта не напишал тестамент: Пејачот имал само една желба, а Славица и синовите ја испочитувале

Маринко Роквиќ се бореше со опасна болест, но за жал ја загуби најголемата битка во животот во 2021 година. До последниот ден се грижел...
Радио Милева

Ова е вистината за наследството на Аркан: Неговата прва сопруга откри се’ за тужбата, па го спомена и Вељко

Вељко Ражнатовиќ решил да не се бори со браќата и сестрите за наследството на татко му Аркан, туку со семејството на сопругата да замине...
Радио Милева

Милена без да знае стана нај(не)посакуваната ТВ дама: Водителката го исплаши детето, дека ќе му го „украде“ наследството од дедо му (фото)

Познатата македонска ТВ водителка од утринската емисија „Здраво Македонијо“, Милена Антовска – Станковска секогаш умее  на нејзините...
Радио Милева

Познатиот пејач Енрике Иглесијас не сака да слушне за неговиот татко, се откажа и од наследството кое се проценува на 800 милиони долари (фото)

Благодарение на неговиот славен татко, познатиот латински заводник и пејач Хулио Иглесијас, на чијшто шарм не можеа да му одолеат жените...
Радио Милева

Николина Пишек сака да се врати на работа: По смртта на Видоје „плива“ во финансиски проблеми , а еве во какви преговори е сега! (фото)

Поранешната водителка Николина Пишек пред девет години, откако се омажи за Видоје Ристовиќ, историчар на уметност, целосно му се посвети...
Радио Милева

Приказната за наследството на Есма и Стево Теодосиевски има и друга димензија: Весна Тренкоска – адвокатката на оние што се сметаат за наследници од нивните семејства, има свое видување на нештата (ВИДЕО)

Само една година по смртта на кралицата на ромската песна почна да се  ограбува наследството на Есма Реџепова-Теодосиевска и нејзиниот...
Радио Милева

Војна за милионите: По погребот на Тозовац ќе започне борба за наследството на пејачот помеѓу вонбрачните синови и неговата неодамна венчана сопруга!

По погребот на Предраг Живковиќ Тозовац, ќе започне борбата за неговото наследство. Пријатели на легендарниот пејач велат дека очекуваат...
Радио Милева

Амал била шокирана од постапката на својот сопруг Џорџ Клуни: Ваквата негова одлука ќе им ги смени животите

Во едно од интервјуата што ги даде по повод премиерата на филмот Полноќно небо“, актерот Џорџ Клуни ги шокираше обожавателите. Тој откри...
Радио Милева

Мајкл остана со прстот в уста: 60-те милиони долари од наследството на Кирк Даглас заминаа на друго место

Актерот Кирк Даглас почина на почетокот на месецов, а по повеќедецениската филмска кариера, неговото богатство се проценува на 60 милиони...