мартин филиповски

Пронајдени се 13 резултати на тема „мартин филиповски“
Радио Милева

Свадбен танц под облаците на дождот: Мартин Филиповски – „Некст Тајм“ и ракометарката Андреа Белеска по Кичево, направија интимна свадбена веселба и во Скопје (ФОТО)

Како што ветија, а Вистина и веќе пишуваше, така и сторија: Мартин Филиповски – „Некст Тајм“ и ракометарката Андреа Белеска по Кичево,...
Радио Милева

Мартин Филиповски од „Некст Tајм“ го дизајнираше новиот дрес на фудбалската репрезентација: Музичарот ги открива деталите (ФОТО)

По „промашената варијанта со боите и рисот“ за историскиот настап на ЕУРО 2021,  новите дресови на фудбалската репрезентација  на Македонија...
Радио Милева

Едниот од браќата од „Некст Тајм“ реши да се жени: По долгогодишната врска близнакот ја побара раката на Андреа (фото)

По повеќе од седум години врска, едниот од браќата „Некст тајм“, гитаристот Мартин Филиповски реши да се жени. Тој ја побара раката...
Радио Милева

Мартин од „Некст Тајм“ си го истетовира брат му Стефан на раката: Брат за брат, близнакот на тетоважа! (ФОТО)

„Некст тајм“ се еден од оние бендови кои секојдневно не „киснат“ по насловниците на медиумите и не ги има секоја вечер по ТВ емисиите,...
Радио Милева

Мартин од „Некст Тајм“ сонце го грее и среде зима, меѓу Божиќ и Нова Година… и тоа не едно, туку сонца две во истовреме! (ФОТО)

Новогодишните празници помина,, пред нас е Божиќ. Речиси сите Новата 2021-ва година ја поминавме во домашен амбиент, со семејството, децата,...
Радио Милева

Мартин од „Некст тајм“ и неговата девојка Андреа предизвикаа бура од коментари на социјалните мрежи, а причината беше важна и голема! (фото)

За разлика од неговиот брат Стефан, кој е резервиран за објавување детали од приватноста, особено откако е во врска со манекенката Маја...
Радио Милева

(ФОТО) Мартин од „Некст тајм“ и неговата сакана на одмор во Занзибар: Нивните дела и фотографии ќе ве воодушеват!

Гитаристот од музичкото дуо „Некст тајм“, Мартин Филиповски и неговата сакана, ракометарката Андреа Белеска, решија да одвојат специјално...