марија луиса тодоровска

Пронајдени се 21 резултати на тема „марија луиса тодоровска“
Радио Милева

Моника Јовановска и Марија Луиса Тодоровска добија „непристоен предлог: “Македонската „задругарка“ и нејзината другарка со „(не)пристојна понуда“ за „љубовен сендвич“ (ФОТО)

Македонската ријалити учесничка од ланската „Задруга“ , Моника Јовановска и фолк пејачката Марија Луиса Тодоровска се најдобри другарки…...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска доби „невестински благослов“: Фолкерката од свадба се врати со сладок подарок (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска е се’ побарана. И на тезги,  по локали и по ноќни клубови, а и по свадби и веселби. Иако...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска знае дека пушењето убива: Не престанала да го практикува… ама внимава (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска не само што последнава година е максимално „распродадена“, туку сексапилната битолчанка...
Радио Милева

Змијскиот принт е во мода: Македонските фолкерки во исти бикини ги сместија бујните облини: Одлучете сами која повеќе ќе ве бендиса – Сања или Марија Луиса? (ФОТО)

Лето е, па да не се соблечеш по костим за капење, исто како да си го преспал, а летото да те одминало. Затоа дамите од домашната естрада...
Радио Милева

Најпознатата бугарска манекенка и топ модел Николета Лозанова издаде своја автобиографија, нашата фолкерка Марија Луиса Тодоровска „ја тресна од земја“: „Се молат Бугаркиве да не ме копираат и да не ми крадат идеи“! (ФОТО)

Николета Лозанова со години наназад важи за најпозната бугарска манекенка и топ модел кај нашиот источен сосед, па и пошироко. Ултразгодна,...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска кариерата ја гради со длабоко деколте и бујни гради, па за миг патентираше нов „бакшиш предизвик“: На гради да ти спијам, од гради да ти пијам ( ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска, атракивна, сексапилна, згодна, бујна, провокативна…  но и поразлична од другите пејачки по многу нешта! Една...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска во „порно преписка“: Фолкерката „сликовито“ им објасни на љубопитните Инстаграм следбенички, зошто се слика со „спуштени гаќички“(ФОТО)

Естрадната професија одамна стана „наука“ која не зависи само од хитовите, пеењето и вокалните способности. Напротив, за врвна популарност...
Радио Милева

Фолкерката Марија Луиса Тодоровска покажа со тетоважа под папокот, зошто меѓудругото, треба добро да го владеете јазикот (ФОТО)

Битолската фолкерка Марија Луиса дефинитивно решила да биде „ѕвезда од насловниците“. Затоа сексапилната битолчанка обилно користејќи...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска се пофали со новите сандали, ама изгледа некому му го погоди фетишот: „Сакам да ти ги ли*ам стапалата, те молам стави слика со чорапи“ (ФОТО)

Фолкерката Марија Луиса Тодоровска има навистина чудна карма. Поточно, зрачи со фатална привлечност… ама за психопати, како што самата...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска не е „очајна домаќинка“ иако со грицки, чоколатца и ТВ серија, пејачката лечи несоница и депресија? (ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска  веќе нема кој не ја запозна. Не баш по песните, оти свои и нема, повеќе по пеењето туѓи и атмосферата и расположението...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска е баеги изморена: Пејачката се пожали дека не и е лесно… не од пеењето, туку од разголувањето (ФОТО)

Битолската фолкерка Марија Луиса Тодоровска секојдневно пожува дека е единствена по многу необични нешта. Кариерата, која откако почна...
Радио Милева

Пејачката Марија Луиса Тодоровска е единствена по многу необични нешта: Од јаре во постела, до магаре пред врата! (ФОТО)

Битолската фолкерка Марија Луиса Тодоровска секојдневно пожува дека е единствена по многу необични нешта. Настрана пеењето, настапите...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска е иделна (за) жена: Домаќинка в куќи, госпоѓа на улица и… гола со молитва пред огледалото! (ФОТО)

На битолската фолкерка Марија Луиса Тодоровска покрај пеењето, фотографирањето очигледно и е „втора љубов“. Само што речиси со секоја...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска најде начин како да и тргне во љубовта: Битолската фолкерка на настап без долна облека? (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска во последно време станува се’ попопуларна и медиумски се’ поекспонирана. Сексапилната...
Радио Милева

Марија Луиса има чудна желба за Денот на вљубените: Пејачката си посака подарок што ќе и „блее“ додека таа му пее! (ФОТО)

Првиот следен попознат празник што наближува е 14 февруари… За православните христијани познат како Св. Трифун, денот на лозарите...
Радио Милева

Македонската фолкерка покажа кој е мачорот покрај кој се буди, кој е „дечко и“ со кого го пие првото утринско кафе: „Кој не ме сонувал, ноќеска реприза“ – порача Марија Луиса! (ФОТО)

Откако стапна да настапува во македонската престолнина, атрактивната битолска фолкерка Марија Луиса Тодоровска не се симнува ниту...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска во „емотивен стриптиз“ кај Стефан Лазаров: „Штом отворам очи, веднаш мислам на се*с… и aко не се снимам додека го имам, исто како да не сум го имала“ (ВИДЕО 18+)

На македонската пејачка Марија Луиса Тодоровска, откако наместо душата и „пукна филмот“, па реши самата да ја превземе модната (те)палка...
Радио Милева

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска си направи генерална проба за интервју на Инстаграм: „Сакам да бидам ѕвезда, да имам многу пари и паркинг пред станот“ (ФОТО)

Новогодишните празници се веројатно најдобриот период за заработка и „жетва на бакшиш“  кај пејачите. Кај сите, па и нашите, македонски...
Радио Милева

Фолкерката Адријана „Кеш“ само има ист вкус или и иста тактика за ловење машки срца како колешката Марија Луиса Тодоровска? (ФОТО)

Периодот во деновите пред  Нова Година секогаш бил „плоден за жетва“ на пејачите. Можност за добра заработка на мноштвото предновогодишни...