марија груевска

Пронајдени се 39 резултати на тема „марија груевска“
Радио Милева

Контроверзната македонска „Ѕвезда на Гранд“ повеќе не живее во Македонија: Марија Груевска се пресели во Германија, ама таму не и се допаѓа, па размислува да се врати назад (ФОТО)

Последните неколку месеци за поранешната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, битолчанката Марија Груевска беа многу посебни, но и малку...
Радио Милева

Беше највпечатливата Македонка во „Ѕвездите на Гранд“: Еве што прави и каде е денес битолчанката Марија Груевска (фото)

Во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ досега поминале многу македонски кандидати, но ако треба да издвоиме еден повпечатлив,...
Радио Милева

Се омажи македонската Гранд ѕвезда: Марија Груевска го кажа судбоносното да, а свадбата ќе трае цели три дена! (ФОТО)

Македонската „Гранд ѕвезда“  Марија Груевска се омажи за своето момче Синиша Стојаноски, а венчавката се одржа во еден манастир близу...
Радио Милева

Битолската Ким Кардашијан и ѕвезда на Гранд, Марија Груевска ги распосла бујните облини во танга покрај море – се опушти на плажа, па правец на својата луда моминска забава (фото)

Речиси да нема таков што ги следи „Ѕвездите на Гранд“, а да не ја памети ексцентричната битолчанка Марија Груевска која стигна до самото...
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ ја нарекоа македонска Лејди Гага, а сега Марија Груевска ја споредуваат со Лепа Брена: „Не можам ни до продавница да одам без шминка, некој ќе ме фотографира“

Битолчанката Марија Груевска која учествуваше во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ во секој круг имаше оригинални настапи,...
Радио Милева

Марија Груевска се пријавила да ја претставува Македонија на „Евровизија 2022 година“: „Ако успеам да влезам ќе биде најспектакуларниот настап досега“

Битолчанката Марија Груевска публиката ја препознава по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено,...
Промотер

Македонската „Ѕвезда на Гранд“, Марија Груевска „гори целата“ од љубов, страст и возбуда во – „Горим сва“ (ВИДЕО)

Марија Груевска  уште при нејзиното учество во „Ѕвездите на Гранд“, со своите шокантно-екстравагантни стајлинзи и чудни изведби ја...
Радио Милева

Марија Груевска за промената во жирито на „Ѕвездите на Гранд“: „Тоа е голема грешка, без Карлеуша шоуто не е исто“ (фото)

Марија Груевска публиката ја запозна преку нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Младата битолчанка...
Радио Милева

Македонската и српската Ким Кардашијан една до друга: Марија Груевска до Јелена Карлеуша – „Со божицата на сонцето во шоубизнисот“

Битолчанката Марија Груевска е една од најконтраверзните и најоригиналните учеснички во „Ѕвездите на Гранд“ и со самата појава во...
Радио Милева

Се соблече Марија Груевска: Младата битолчанка се разголе во бикини во разни провокативни пози – атрибутите во прв план

Младата битолчанка Марија Груевска големо внимание привлече со нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено,...
Радио Милева

На сцената ја видовте во разни комбинации, од калуѓерка до танчерка, а вака изгледа битолчанката Марија Груевска кога ќе се соблече во бикини (фото)

Младата битолчанка Марија Груевска со нејзиното прво појавување во „Ѕвездите на Гранд“  и нејзините различни модни комбинации го...
Радио Милева

Таткото на Марија Груевска се појави пред камери и проговори за нејзините оригинални настапи во „Ѕвездите на Гранд“: „Сфативме што е шоубизнис“

Со своите оригинални настапи и модни комбинации, Марија  Груевска од Битола успеа да остави посебен впечаток во регионалното музичко...