лондон

Пронајдени се 21 резултати на тема „лондон“
Лице в Лице

Симона Живковска актерката од „Црната вдовица“ во Скопје: „Во Лондон најмногу ми фали симит погача“ (ВИДЕО)

Македонската актерка Симона Живковска (28) пред три години глумеше во „Црната вдовица“ со Скарлет Јохансон и во филмот зборува на мајчиниот...
Радио Милева

Престојот на Цеца во Лондон чини басносновна сума на пари, еве колку чини една ноќ во хотелот во кој престојува „српската мајка“

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ отпатува во Лондон поради настап, а пејачката престојува во еден од најскапите хотели Цеца синоќа одржа...
Радио Милева

Најскап роденден досега: Ќерката на Жељко Митровиќ доби подароци од нејзиното момче, а од цената ќе ви се сврти во глава

Ќерката на Жељко Митровиќ, Кристина Митровиќ, од свршеникот, милијардерот Илија, добила скап часовник  вреден околу 39.000 евра. Кристина...
Радио Милева

Единствената Македонка на британската музичка сцена: Јова Радевска – девојката со „девет животи“ го живее својот музички сон во Лондон (ФОТО+ВИДЕО)

Таа една од оние многуте кои оддамна ги спакуваа куферите и заминаа од дома, од родната Македонија.  Но една од ретките која не тргнала...
Радио Милева

Српскиот претседател на собранието остана стаписан од писмото што го добил од Лондон: „Соња тврди дека му е ќерка и бара алиментација од Ивица Дачиќ?! (ФОТО)

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, замалку што  не се онесвестил кога добил е-пошта од извесна Соња, девојка од Лондон,...