колешка

Пронајдени се 34 резултати на тема „колешка“
Радио Милева

Прво се криеа, а сега се огласи и новата девојка на Огњен Амиџиќ: Мина првин се јави со селфи од емисија, а потоа и со фотографија од станот на водителот (ФОТО)

Водителот Огњен Амиџиќ по разводот со манекенката Данијела Димитровска ја освои 20 години помладата колешка Мина Наумовиќ. Двајцата...
Радио Милева

Љубомората ја прелеа чашата: Сопругата на Кеба повеќе нема намера да го трпи флертот на пејачот со бугарската колешка (фото)

Песните на Драган Којиќ Кеба се незаменливи на сите прослави, што е показател за успешната кариера што ја градел сите овие години, а...
Радио Милева

Петар Стругар неодамна ја остави невенчаната сопруга и синчето, а наводно веќе е заљубен во друга и тоа колешка (фото)

Актерот Петар Стругар, кој неодамна се раздели од невенчаната сопруга Оља, наводно веќе четири месеци е во врска со колешката Калина...
Радио Милева

Фолкерката Адријана „Кеш“ само има ист вкус или и иста тактика за ловење машки срца како колешката Марија Луиса Тодоровска? (ФОТО)

Периодот во деновите пред  Нова Година секогаш бил „плоден за жетва“ на пејачите. Можност за добра заработка на мноштвото предновогодишни...
Радио Милева

Прво интервју на Алек Болдвин по несреќата кога ја уби директорката на фотографија: „Јас не пукав во неа“

По два месеци од несреќата која се случи на снимањето на филмот „Rust“ кога актерот Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија Халина...
Радио Милева

Милица Тодоровиќ на оваа своја колешка и го „украла“ сопругот: Жена му пред породување, а тој ја изневерувал со неа (ФОТО)

Од сите емотивни врски на познатата српска фолк пејачка Милица Тодоровиќ (31), најдолга беше врската со кореографот Милош Пауновиќ, иако...
Радио Милева

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ „фрли око“ на Милица Тодоровиќ: „Ќе дадам се од себе да ја освојам“

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Амар Гиле откри дека му се допаѓа неговата колешка Милица Тодоровиќ и дека сака да му биде девојка. „Милица...
Радио Милева

Ирена Спасовска „го украде“ рецетот за лебот на мама, а на добар пат е да и го „земе лебот“ и на фолк колешката од бившото дуо-трио Алачки (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Спасовска е повеќе од три децении на фолк сцената, која заради познатите околности со корона пандемијата...
Радио Милева

„Пукна“ кумството: Откако таа го изигра, Срѓан Предојевиќ не сака „очи да и види“ на колешката и кума, Јована Јоксимовиќ (ФОТО)

Водителот Срѓан Предојевиќ стави крај на неговиот однос со неговата колешка, пријателка и кума Јована Јоксимовиќ откако, без негово...
Радио Милева

Колегата ја „тресна од земја“ пејачката Љупка Стевиќ: „Целата горда раскажува како 10 години се е*е со женет човек, а не е свесна дека сите ја сметаат за будала“!

Фолк-пејачот Бојан Томовиќ нема добро мислење за Љупка Стевиќ, која последните денови беше во фокусот на вниманието на јавноста, откако...
Радио Милева

„Точно е дека постои привлечност меѓу нас“: Познатата пејачка откри дали е во врска со поранешното момче на Милица Тодоровиќ

Српската пејачка Милица Тодоровиќ и кореографот Милош Пауновиќ претходната година ја раскинаа својата шестгодишна врска. Деновиве,...
Радио Милева

„Би спиел со тебе во прва прилика“: Сандра – Африка доби непристоен предлог од Слоба Радановиќ среде емисија, но дали го прифати? (ФОТО)

Слободан Слоба Радановиќ, кој беше гостин во емисијата на Огњен Амиџиќ заедно со Сандра – Африка, ртече дека таа е една од девојките...