јелена јованова

Пронајдени се 27 резултати на тема „јелена јованова“
Радио Милева

Јелена Joванова заедно со сопругот и синот позираше за хрватски магазин: „2020та беше како сценарио од холивудски филм“

Македонската актерка со хрватска адреса на живеење, Јелена Јованова и нејзиниот сопруг Стјепан Периќ во јуни претходната година се...
Радио Милева

Јелена Јованова откри поради која причина не се појави во специјалното новогодишно издание на „Преспав“

На новогодишната ноќ гледачите на првиот канал на Македонската телевизија имаа можност да го гледаат специјалното новогодишно издание...
Радио Милева

Јелена Јованова беше прекрасна невеста пред неколку години, а ова се досега ретко видени фотографии од венчавката (фото)

Кога некој е роден под среќна ѕвезда, а Бог го дарил со телент кој му го отвара патот до успехот, тогаш народот многу полсено го прифаќа...