холандија

Пронајдени се 11 резултати на тема „холандија“
Мегафон

Македонија против Холандија со последен настап на ЕУРО 2020, последен и за Горан Пандев по две децении играње во репрезентацијата

Фудбалската репрезентацијата на Македонија денес, 21.јуни 2021 година во 18. часот во Амстердам го игра својот последен натпревар на ЕУРО...
Радио Милева

„Ќерката ја гледав полусвесна“: Весна Дедиќ проговори за тешките моменти од животот и она што го криела од јавноста

За време на последното интервју, Весна Дедиќ раскажа што се случило со нејзиното семејство минатата година. Имено, на прашањето на „Свет“...
Мегафон

Македонија го потврди учеството на Евросонг 2020, Сара Мејс, Лозано, Антониа Гиговска… во најтесен избор за наш претставник

Јавниот сервис, националната Македонска  радио телевизија (МРТ) го потврди учеството на Изборот за песна на Евровизија во 2020 година...