гитарист

Пронајдени се 16 резултати на тема „гитарист“
Промотер

Игор Станоевски – Игимен во чест на татко му, заедно со Пијан Славеј ги вратија времето и спомените во – „Мисла од свила“ (АУДИО)

Младиот ликовен уметник, музички автор и гитарист, Игор Станоевски, алијас Игимен сними нова песна која е подготвена за радио промоција,...
Промотер

Новиот албум “Divergence” на Дамир Пух достапен на сите стриминг платформи: Слоевита, интензивна и бескомпромисна гитарска музика (АУДИО)

„Со големо задоволство сакам да споделам дека мојот нов соло-албум „Divergence” од денес е достапен на сите големи стриминг платформи за...
Радио Милева

Почина Небојша Недељковиќ, гитаристот од бендот на Ана Шатјдохар кој свири во шоуто на Иван Ивановиќ: Замина „Ќелавко“…! (ФОТО)

Почина гитаристот од бендот Ана Штајдохар, Небојша Недељковиќ, кој заедно со пејачката е долги години дел од можеби најгледаното ток...