фолк пејачка

Пронајдени се 15 резултати на тема „фолк пејачка“
Радио Милева

Сани Урдаревиќ правеше свадбена веселба по третпат: Фолк пејачката потврди дека верува во вечна љубов (фото)

Фолк пејачка Сања Сани по најново Урдаревиќ со новиот избраник Никола Урдановиќ, викендов направија свадбена прослава, откако пред...
Радио Милева

Горда на семејството, но и на годините: Фолк пејачката Татијана Стефановска го прослави 37-миот роденден (фото)

Македонската фолк пејачка  Татијана Стефановска не е премногу активна на социјалните мрежи и не објавува фотографии од секојдневието,...
Радио Милева

Глорија се пофали дека нејзиното ново момче е „секс машина“: Бугарската фолк пејачка ужива со 20 години помлад, кој и го украде на нејзината колешка Татјана (ФОТО)

Бугарската фолкерка Глорија влета во љубовна аера, откако веќе ја  обзнани врската со новиот љубовник кој е 20 години помлад од неа, и...
Радио Милева

Сузана Гавазова докажа колку е лојална на професијата: На новогодишното шоу и настината замина на снимање на емисијата (ФОТО)

Фолкерката Сузана Гавазова на сцената се дава 100%. Струмичката фолк ѕвезда освен што важи за една од најубавите пејачки, докажа и колку...
Радио Милева

Ова убаво мало девојченце денес позната македонска пејачка со атрактивен изглед: Од слатко бомбонче до секси мињонче! (ФОТО)

Ситна, динамитна, атрактивна, експлозивна, набиена со енергија и сексапил… Фолк мињонче како бонбонче. Така отприлика ја опишуваат...
Радио Милева

Балканската пророчица Клеопатра не само што некогаш била машко, туку пред да стане „видовита“ се обидела да се прослави и како фолк пејачка (ВИДЕО)

За неа се вели дека е дна од најкоментираните, најконтроверзните и најневообичаени личности на 20-иот век, личноста која одбележа една...
Радио Милева

Српската пејачка отишла да пее на панаѓур, па претепала гостин: „Го удрив со микрофонот во глава, му потече крв, па јас, ама и цел шатор скокна врз него…“

Фолк пејачката Гоца Божиновска беше гостинка кај Огњен Амиџиќ, во неговото „Ами Џи шоу“. Тој ја замолио да ја издвои најголемата непријатност...
Радио Милева

Душица Грабовиќ гола: Српската фолкерка на која и ставаа бакшиш во гаќичките, се сликаше без гаќички, со разголени гради! (фото + видео)

Фолк-пејачката Душица Грабовиќ која живее на релацијата Австралија – Србија,  веќе ја навикна публиката на нејзините провокативни...
Радио Милева

Српската фолк пејачка повредена во сообраќајка: Враќајќи се од настап слетала во ендек, автомобилот целосно уништен

Српската фолк пејачка Сања Малетиќ на последниот ден од 2018 година доживеала сообраќајна несреќа во близината на Краљево, откако со...
Радио Милева

Македонија ја доби својата Северина: Порно клип на македонската фолк пејачка осамна во јавноста (ФОТО+ВИДЕО)

Регионот пред повеќе од десеттина години го потресе порно филмот на тогаш и не толку славната и популарна хрватска пејачка Северина...