енергија

Пронајдени се 17 резултати на тема „енергија“
Живот и Стил

Појадок за слабеење: Каша која телото го полни со енергија, го зголемува нивото на железо во крвта, а ги „топи“ килограмите (видео)

Овесните каши со децении се сметаат за најздрав појадок на сите времиња. Овојпат пронајдовме рецепт којшто ќе ви ја поправи крвната...
Љубов и Секс

Ја „пијат“ целата енергија и се полни со негативност: Четири типа на врски што мора да ги избегнувате по секоја цена

Поради силните емоции, понекогаш ни треба долго време да ги препознаеме токсичните односи во врската Кога емоциите ви го заматуваат...
Живот и Стил

Ослободуваат од негативна енергија, го чистат воздухот и се многу ароматични: 3 билки кои секој дом треба да ги има

Билките го оплеменуваат секој простор, го разубавуваат, а со тоа и го прочистуваат воздухот. Поединечни растенија се опасни за домашните...
Љубов и Секс

Разликата помеѓу две личности не е во способноста, туку во енергијата: Еве зошто некои личности магнетно ве привлекуваат а други ве одбиваат

Томас Арнолд, историчар и просветител, уште во XIX век рекол дека разликата помеѓу две личности не е во нивната способност, туку во нивната...