дуа липа

Пронајдени се 17 резултати на тема „дуа липа“
Радио Милева

Дуа Липа разголена честиташе нова година: Кога веќе сакаш да ти се гледа га*ето, џабе го носиш фустанчето (ФОТО)

Пејачка со албанско потекло Дуа Липа, на своите обожаватели им ја честиташе Новата година со голо га*е.  Имено, таа сега сите ги потсети...
Лице в Лице

Сатја Грабулоски – дизајнер: „Требаше да му направам патики на Коби Брајант, но дента кога стигнав во Лос Анџелес тој загина“ (ВИДЕО)

Македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски веќе седум години црта патики за големите светски ѕвезди.  Леброн Џејмс, Кристијано Роналдо,...
Радио Милева

По Дуа Липа и пејачката Бебе Реџа го прогласи ајварот за „албански специјалитет“: Слатко, пустото туѓо… (ФОТО)

Популарна британска пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа, предизвика бурни реакции во јавноста кога во една емисија изјави дека го...
Радио Милева

„Рита Ора ја пративме на нива… да ора!“: Македонските „Анонимуси“ ги урнаа сајтовите на Дуа Липа и Рита Ора (ФОТО)

Македонските хакери, таинствената група „Анонимуси“ објави дека ја срушиле страницата на англиската пејачка со албанско потекло...
Радио Милева

Јелена Карлеуша „ја закопа“ Дуа Липа: „Душо следниот пат стави ја вистинската карта, не е навистина тешко“ (ФОТО)

По бројните реакции и  коментари на „вадењето“ на Дуа Липа дека „само сакала нејзинта родна земја да биде прикажана на карта“, а сподели...
Радио Милева

По бурните реакции на јавноста, Дуа Липа одново се огласи, но не ја избриша спорната фотографија: Покајание грешним или театрално лицемерие? (ФОТО)

По бурните реакции на јавноста, Дуа Липа се огласи уште еднаш, а со новата најава се обиде малку да ги смири страстите и да објасни дека...
Радио Милева

Аца Лукас одговори на провокациите на албанските пејачки Дуа Липа и Рита Ора, па им покажа каде води „нивниот пат“ за Косово (ФОТО)

Пејачката Дуа Липа неодамна ја честиташе 12-годишнината од т.н. независност на република Косово, со фотографија од картата на Голема...
Радио Милева

„Изгледаш патетично“: Најпозната албанска пејачка Дуа Липа беше секс симбол, а сега ја критикуваат дека никогаш не изгледала полошо (фото)

Британската пејачка со албанско потекло, Дуа Липа, веќе неколку месеци е во врска со помладиот брат на познатите манекенки Џиџи и Бела...
Радио Милева

Вака се навива за својата земја: Карлеуша се разголе, па го обои телото во боите на Србија и распали по Дуа Липа (ФОТО+ВИДЕО)

Српската поп-фолк дива Јелена Карлеуша на себесвојствен и необичен начин, преку социјалните мрежи ја поддржа фудбалската репрезентација...