драма

Пронајдени се 31 резултати на тема „драма“
Радио Милева

Шварценегер го раскажа моментот кога сопругата дознала за аферата со домашната попошничка: „Срцето му застанало“ кога дознале дека нејзиното дете е всушност негово (фото)

Арнолд Шварценегер зборуваше за аферата што ја имал во 1996-та година со домашна помошничка додека сè уште бил во брак со Марија Шрајвер. Актерот...
Радио Милева

„Минатата година повикав полиција поради насилство, а сега…“: Потегот на Душко повторно ја скрши Карлеуша (фото)

Јелена Карлеуша лани на Божиќ го пријавила сопругот Душко Тошиќ за семејно насилство, а потоа настанало затишје, се чини, пред бура....
Радио Милева

Животната драма на Кока од „Бољи живот“: На 19 се омажила за другар на тетка и, а љубовта завршила со трагедија (фото)

Јелица Сретеновиќ беше забележана во толкава мера со улогата на Кока во „Бољи живот“ што луѓето сè уште ја нарекуваат така, но, како...
Радио Милева

Скопската љубовна драма на Тара Симов и Ша имала и второ полувреме: Раперот се напил, повраќал, плачел, се дерел и и’ се заканувал со самоубиство… и сето тоа пред татко и’ и маќеата

Откако медиумите во Македонија и регионот објавија за скандалот што се случи среде Скопје, кој ријалити учесниците Тара Симов и нејзиниот...
Радио Милева

Игор заминал во Загреб да ја посети Северина, а пејачката не го пуштала да влезе во станот – соседите открија што се случувало пред зградата

Игор Којиќ бил  во Загреб да ја посети својата се уште законска сопруга Северина, пишува српски телеграф. Според региоаналните медиуми,...
Радио Милева

Вики Миљковиќ и сопругот доживеале вистинска драма кога нивниот седумгодишен син се разбудил парализиран

Фолк пејачката и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ преживеаја вистинска драма кога нивниот тогашен седумгодишен син се разбудил парализиран...
Радио Милева

Драма на одморот на семејството Живојиновиќ: На Стефан му се изгубил секој траг, па Брена помислила на најлошото

Лепа Брена неодамна се врати од одморот со своето семејство кој традиционално го организираат секоја година. Брена заедно со Боба, Александра,...
Радио Милева

Дара – Бубамара наместо одмор, доживеала вистинска драма: „Гледав луѓе како се тепаат и убиваат меѓу себе на улица“!

Популарната пејачка Дара-  Бубамара доживеала вистинска драма за време на својот престој  во Барселона. Имено, откако шпанската полиција...
Радио Милева

Драма на небо: Во моторот на авионот во кој биле познатите српски пејачи влетала птица, патниците во паника

Авионот во кој биле Сека Алексиќ, Мирослав Илиќ и Јадранка Барјакатаревиќ 20 минути по полетувањето од Цирих морал да се врати на пистата. Имено,...