доктор

Пронајдени се 28 резултати на тема „доктор“
Радио Милева

Некогаш тој со неговиот татко, години подоцна неговиот син со него: Ова малечко момче, денес е еден од најценетите македонски композитори (ФОТО)

Денес тој е еден од најценетите и најпочитувани македонски композитори иако со години живвее и работи надвор од Македонија, „преку...
Радио Милева

Андријана Јаневска стана доктор на науки: „Македонците никогаш не ги напуштило чувството за песната“ (фото)

Македонската пејачка, виолинистка и педагог Андријана Јаневска со  музиката започнува да се дружи уште од шест годишна возраст каде...
Радио Милева

Се шпекулираше дека наводно се разделуваат: Снежана Ѓуришиќ отворено проговори за врската со докторот

Пејачката Снежана Ѓуришиќ јавно проговори за врската со познатиот српски доктор гинеколог, Вања Милошевиќ. Бидејќи во јавноста се шпекулираше...
Лице в Лице

Докторот од филмот „Тома“, актерот Петар Бенчина: Ова не е филм за таму некој пејач, туку филм за човечката душа, за тоа кои сме едни на други (ВИДЕО)

„Тома“ филмот за кафеанската  пејачка легенда Тоама Здравковиќ кој ги урива сите балкански рекорди на гледаност предизвика огромен...
Радио Милева

На терапија кај Турунџиева: Кога би била докторка, Сузана има рецепт за здравјето што секој би го посакал (ФОТО)

Сузана Турунџиева е една од оние македонски јавни личности кои зрачат со оптимизам, зашто шири позитивна енергија и покрај сите недаќи...
Радио Милева

Македонскиот фолкер „лечеше со песна“ во Белград, а сега лечи со алтернативна медицина во Цирих! (ФОТО)

Многумина од вас, особено љубителите на фолкот  од средната генерација сигурно се сеќавате на некои од неговите хитови: “Ангела”, “Ако...
Радио Милева

Доктор Симона Поповска сите знаеме како изгледа во бел мантил, а вака изгледа кога ќе се соблече во бикини (фото)

Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера, заврши и студии по медицина, поточно стана доктор кардиолог. За нејзините...
Радио Милева

Ова е докторот кој го освои срцето на Мира Шкориќ, а досега таа вешто го криеше од очите на јавноста (фото)

Мира Шкориќ е позната по „долгиот“ јазик и темпераментот, затоа е честопати во центарот на многу естрадни скандали и кавги. Сепак, иако...