днк

Пронајдени се 77 резултати на тема „днк“
Промотер

„Те чекам како титула во Наполи“: Панчо од ДНК ја објави новата песна „Мами“, спотот го снимаше во Италија (видео)

Панчо од ДНК вчера ја изненади публиката со неговата најнова песна со наслов „Мами“, кој за првпат откако постои нивното дуо реши да...
Радио Милева

Панчо-ДНК му беше гостин на Елиф Елмас во Неапол: ДЈ Шорти на ѕвездената прослава на шампионската титула на Наполи (ФОТО+ВИДЕО)

Не е тајна дека на Панчо-ДНК  покрај музиката спортот му е втора љубов… И самиот несуден спортист, секој успех, секоја победа и уште...
Радио Милева

Му дадоа да каже нешто за ДНК, а тој им се „изнаруга“ со потсмев: Слаткар само сакаше да се „пошегува“ со Панчо и Андреј или сепак во секоја шега има и половина вистина? (ВИДЕО)

Пред големиот концерт закажан за 3-ти декември 2022 во арената „Борис Трајковски“ во Скопје,  членовите на ар-ен-би дуото ДНК  како дел...
Радио Милева

ДНК ги повикаа фановите да споделат заеднички фотографии направени со нив, па добија интересно видео од колегите: „Што прво им паѓа на памет кога ќе ги спомнат ДНК?“ (ВИДЕО)

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3- ти декември во арената „Борис Трајковски“ Панчо и Андреј најпрвин...
Радио Милева

Панчо-ДНК имаше епска празнична викенд авантура за Велигден: „Скопско педе*че, на пивце пред кооперација, пица и тулумби и со шлеп служба на Стража“ (ФОТО+ВИДЕО)

Колку и да се чини дека „е песна“, оддамна е познато дека естрадниот живот воопшто не е лесен. Ловориките на славата се слатки, ама патот...
Радио Милева

Мелита во своето ДНК има генетски код за еротика: Поранешната ТВ водителка како „bad bitch“ која предизвикува,  „nasty classy“, од чија „фатална привлечност“ ништо нема да ве спаси! (ФОТО+ВИДЕО)

Мелита Ракиќевиќ, после подолго време во „жежок“ стил се враќа на естрадата, ТВ  екраните и останатите видеоплатформи, споделувајќи...
Радио Милева

Министерството за култура е „глувонемо“ за македонска музика и нема „чувство за осет“ за домашната естрада: И „ДНК“ и „Last Еxpedition“ ги „извисија“!

Резултатите од конкурсот на Министерството за култура за финансиска поддршка на проекти од национален интерес во културата, како и...