бугарија

Пронајдени се 37 резултати на тема „бугарија“
Радио Милева

Каракачанов за Слави Трифонов е „мало бебе“, ама ние ја имаме „вакцината“ за овој „вирус“: Игор Џамбазов бугарскиот „политички кловн“ го „стави в џеб“ уште пред 20 години (ВИДЕО)

Изборите во Бугарија не донесоа ништо ново на политичката сцена за нас Македонците. Од истата таа сцена еден слезе,  а на неа се качи...
Ништо лично

Годинешниот македонски евровизиски преставник покажа „нула“ национално чувство, свест и патриотизам: Finally… Васил Гарванлиев „from the other side“ – Zero points!

Ние како да сме родени за скандали… Осбено за „тривијални“ настани како што е Евровизија, кои неретко потоа се претвораат во национална ...
Радио Милева

Некогаш талентираната македонска поп пејачка станува позната во Бугарија: Дел од украден живот или со нов живот во себе? (ФОТО)

Се сеќавате ли на младата македонска поп пејачка Тамара Ангеловска, која најчесто настапуваше на домашните и меѓународните фестивали...
Радио Милева

Младата бугарска пејачка Сузанита едвај дочека да стане полнолетна, па му ја летна за Турција да стави силкони во градите (ФОТО)

Младата бугарска ѕвезда не може да им се изнарадува на своите нови силиконски гради, па каде стигне  ги покажува со задоволство, иако...
Радио Милева

Бугарската „Мис силикон“ Борјана Миткова има „секс – стрес“ препорака: „Три пати неделно е доволно и без паника од корона“ (ФОТО)

Бугарија е земја на многу нешта, па и на разно-разни избори за мис. Така деновиве требаше да се одржи конкурсот, односно аудицијата за...
Радио Милева

Војна меѓу цицлестите старлети која има поголеми гради: Кристин Каменова или Џулијана Гани, која е најбујната силиконската кралица на Бугарија? (ФОТО)

Вистинска „Цицигејт“  афера ја тресе Бугарија, откако двете стралети се „зајадоа“ која има најголеми гради во државата. Џулијана...
Радио Милева

Новата заедничка песна на бугарската пејачка Гери Никол и нашиот Слаткаристика претрпе тотално фијаско: Бугарите ја прогласија за евтин турбо фолк! (ФОТО)

Долго очекуваната заедничка нова песна на бугарската поп ѕвезда Гери-Никол и нашиот Слаткаристика не и го донесе очекуваниот успех...
Радио Милева

Марија без гаќички на фотосесија: Бугарската фолк ѕвезда пиштол гола, само по свилена кошула (ФОТО)

Бугарската фолк ѕвезда Марија уште еднаш ги запали социјалните мрежи со своите разголени фотографии и видеото од новата фотосесија. Сликана...
Радио Милева

Бугарската пејачка Марија во ултрасекси мини бикини ги распосла на плажа, телесните облини: Мажите едвај се воздржуваат додека ја гледаат! (ФОТО)

Популарната  бугарска фолк пејачката Марија го покажа својот чоколаден  тен во ултрасекси мини бикини, кои толку многу длабоко и беа...
Радио Милева

Бугарската мисица доби необичен подарок: Михаела пиштол гола на насловната страница на „Плејбој“, затскриена само со роденденската торта кај меѓеуножјето (ФОТО)

Бугарската мисица Михаела Тодорова наполни 22 години и доби необичен подарок – втора насловница на бугарското издание на најпродаваниот...
Радио Милева

Билјана Јотовска ја ископира Деми Роуз: Бугарскиот фитнес модел како британската старлета – во секси долна облека, по танга крај фрижидерот! (ФОТО)

Фитнес моделот Билјана Јотовска дури и во изолација не губи време,  па ако го погледнете на нејзиниот Инстаграм, ќе видите дека е  преплавени...
Радио Милева

Бугарската старлета Моника Валериева има голи навики за разни напивки: Топлес капучино и танга мохито (ФОТО)

Бугарската старлета Моника Валериева седна во авион па правец Емирати, откако реши викендот да го помине во Дубаи, каде што во моментов...
Радио Милева

Бугарската актерка Јана Маринова прво го празнуваше „Преспанскиот договор“, а сега кога и треба… Преслава се враќа во Македонија, ама не во „Северна“! (ФОТО)

Во Бугарија таа оддамна е позната… И по глумата и своите улоги и по останатите нешта кои и се сфера на интерес во приватниот живот. Македонската...
Радио Милева

Игор Џамбазов им покажа на Бугарите дека македонскиот јазик постои, Весна-Бејби им докажа колку тој може да биде „разигран“, а газдарица Преслава од „Преспав“ ја отпоздравија, иако јазикот в уста други и го ставија! (ВИДЕО)

Бугарите овој пат ја претераа. По Гоце Делчев, се фатија за јазикот, па ни го негираат македонскиот! Ај тоа политичарите, тие се минлива...
Радио Милева

Бугарските ѕвезди Николета и Андреа покажаа што е роденденски сексапил: Црна танга и голи брадавици кај двете убавици! (ФОТО)

Најпознатиот бугарски топ модел и старлета Николета Лозанова својот роденден го славеше со мистериозна забава во најлуксузниот ноќен...