будва

Пронајдени се 35 резултати на тема „будва“
Мегафон

Македонските гимнастичарки Илина и Ева Соколовски за прв пат под македонско знаме на балкански натпревар во Будва

Илина и Ева Соколовски за прв пат ја претставуваа Македонија на првиот Балкански натпревар во ритмичка гимнастика, која викендов се...
Радио Милева

Анѓела Јакимовска подготвена за настапот на атрактивната „Ураганката“: Убавицата се појави со спушена прерамка или само таков беше моделот? (фото)

Нeкогашната водителка на најгледаниот естраден ТВ магазин – „Бекстејџ“,  мисицата Анѓела Јакимовска, жешките денови ги поминува во...
Радио Милева

Лила Филиповска ужива во Будва – доби многубројни пофалби за изгледот: „Преубава жена, на преубаво место“ (ФОТО)

Нашата прекрасна водителка Лила Филиповска каде и да се појави привлекува огромно внимание, а на социјалните мрежи често споделува...
Мегафон

Носеа медали за Германија, а сега тоа го прават за Македонија: Илина и Ева македонското знаме ќе го веат и низ Европа

Нашите девојчиња Илина и Ева Соколовски повторно редат успеси, а најубавото е што ќе се натпреваруваат под македонско знаме на интернационални...
Радио Милева

Сани и другарките плажата ја „превртеа наопаку“: Златното грло на пејачката и стројните Македонки ги засенија останатите девојки (ФОТО)

Сања Сани Гроздановска, една од најпопоуларните македонски фолк пејачки, по враќањето од австралиската турнеја, замина на Црногорското...
Радио Милева

Македонските фолк ѕвезди заедно на море на луд провод: Гавазова со сопругот, Сани гушната со непознат маж?! (ФОТО)

Дека на естрадата не се сите конкуренција која не се поднесува и не сака да се види меѓу себе, и дека помеѓу пејачките баш и не владее...
Радио Милева

Во миниќ до препони и само едно крпче преку бујните силикони… Вака разголена, Сандра – Африка меша „распиштолена“ на сцена (ВИДЕО)

Сандра – Африка е позната не само по својот атрактивен изглед, туку и по своите бомбастични настапи каде најчесто публика, а и во најголем...
Радио Милева

Иако Цеца и Брена можеби не се „први другарки“, децата сепак им се дружат: Анастасија откри дали Виктор и Сандра се се’ уште заедно? (ФОТО)

Неодамна во медиумите одекна веста дека Виктор Живојиновиќ и неговата девојка ја прекинале врската, апотоа и демантот од нејзина страна,...
Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ ја возбуди плажата во Будва: Безобразно згодна и поперверзно секси од било која млада старлета, иако е на прагот на својата 60-та! (ФОТО)

Српската глумица Лидија Вукичевиќ е позната како жена што посветено се грижи за својот изглед и во својата поодмината возраст, па затоа...