будва

Пронајдени се 17 резултати на тема „будва“
Радио Милева

Откако беше објавено дека Брена и Боба купиле стан во најлуксузната зграда во Будва, се појавија и фотографии од внатрешноста (фото)

Лепа Брена (58) и Боба Живојиновиќ (56) пазариле стан на црногорскиот брег во најскапата зграда во Будва! Фолк sвездата и нејзиниот сопруг,...
Радио Милева

„Тука се случија нешта кои ми го сменија животот“: Даниел Кајмакоски се врати на местото од каде ќе чува спомени засекогаш! (фото)

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски не мирува. Пејачот постојано менува локации во регионот, каде е посветен на кариерата, но делува...
Радио Милева

Катарина Грујиќ знае како: Бујни силикони, полни усни филери, тетоважи и трилери… „Еурека“ за полна дискотека (ФОТО)

Српската фолкерка, атрактивната Катарина Грујиќ по незгодата со труењето што и се случи откако веччераше во еден рибен ресторан додека...
Радио Милева

По изгубениот багаж на аеродромот и пожарот кој го затече среде Атина, Жељко Јоксимовиќ го снајде нов малер (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ, од Белград тргна за Црна Гора на концерт, но пред да влезат во Будва, музичарите од неговиот придружен бенд го известија...