брза кујна

Пронајдени се 64 резултати на тема „брза кујна“
Радио Милева

Водителката Сања Савевска како илезена од турска серија: „Брза кујна“ ли е или „Немирно лето“? (ФОТО)

Кулинарското ТВ шоу „Брза кујна“ стана една од најомилените програми од ваков жанр кај нас, но и една од најгледаните воопшто ТВ содржини...
Радио Милева

Се ожени шеф Марк од „Брза кујна“: Со зурли и тапани и бакшиш на чело, семејна свадбена веселба на Камник ( ФОТО+ВИДЕО)

Готвачкото ТВ шоу „брза кујна“ за кратко време стана едно од најпопуларните телевизиски емисии од ваков формат. Натпреварувачите...
Радио Милева

Сања Савеска: „Ви благодарам на сите што во овој изминат период ме прифатите како домаќинка на „Брза кујна“ (фото)

Долгогодишната водителка на „Брза кујна“, Александра Илиевска е на породилно отсуство и не е дел од последната сезона на кулинарското...
Радио Милева

Александра Илиевска на прошетка со ќерката низ градски парк – еве како изгледа месец ипол по породувањето (фото)

Водителката на „Брза кујна“, Александра Илиевска се породи пред месец ипол односно на 23.01.2021. Александра и сопругот Александар за првпат...
Радио Милева

Во „До Балчак“ го играше главниот машки лик Филип, а денес овој македонски актер се појави во „Брза кујна“, но тешко кој го препозна (фото)

Во вчерашното и најново издание на кулинарското шоу „Брза кујна“ на телевизија Сител, шефовите и домаќинката Сања Савеска имаа изненадување...
Радио Милева

Марк од „Брза кујна“ и неговата сопруга испратија честитка за празниците: „Да помине ова лошо време за да можеме повторно да бидеме заедно“

Броиме ситно до завршување на 2020та години која го одбележа целиот свет. Македонските јавни личности изминатиот месец полека започнаа...
Радио Милева

Новата водителка на „Брза кујна“ откри детали за приватниот живот: „Слободното време го поминувам со партнерот“

Сања Савеска е новото лице на кулинарското шоу „Брза кујна“ во кое заедно со готвачите и учесниците подготуваат разни специјалитети. Сања...
Лице в Лице

Александра Илиевска за Вистина.мк ги откри деталите зошто во новата сезона не е дел од „Брза кујна“: „На пат е најубавото нешто што го посакуваме со сопругот“

Таа е позитивна, непосредна, секогаш насмеана, отворена за предизвици и вљубеник во работата на телевизија. ТВ водителката Александра...