борис трајковски

Пронајдени се 10 резултати на тема „борис трајковски“
Радио Милева

Вака денес изгледа Сара, ќерката на трагично загинатиот македонски претседател Борис Трајковски (ФОТО)

Поминаа речиси 15 години откако во 2004 година македонскиот претстедател Борис Трајковски трагично го загуби животот во авионска несреќа...