бојана скендеровски

Пронајдени се 41 резултати на тема „бојана скендеровски“
Промотер

Бојана Скендеровски: „Заветна“ е повеќе од песна, таа е химна која во себе ја содржи сета вистина за Македонија (ВИДЕО)

Неофицијалната химна на Македонците како што ја нарекуваат „Заветна“ на легендарниот Пепи Бафтировски, Бојана Скендеровски не ја...
Радио Милева

„Му се восхитувам на енергијата“: Саша Поповиќ повторно дојде да бара таленти во Македонија, а оваа наша позната пејачка му беше десна рака (фото)

Се приближува финалето на тековното издание на популарното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ кога ќе биде прогласен ппбедникот,...
Радио Милева

Бојана Скендеровски на 14 февруари не го славеше само „Денот на вљубените“ или „Св. Трифун“ – имаше уште посебен повод за славење (видео)

Во светот и во Македонија вчера се славеше „Денот на вљубените“, денот кога љубовните парови, партнери си подаруваат подароци, си честитаат...
Радио Милева

Бојана Скендеровски: „2021 ќе ја паметам по убави нешта на приватен план, но и на професионален план“

Не делат уште неколку дена до 31 декември и до крајот на 2021 година и почетокот на 2022 година. Познатите веќе покажаа како ги украсиле новогодишните...
Радио Милева

Италијанците по балкони и тераси, македонската естрада по куќи и станови – онлајн: Од карантин со песна против Короната! (ВИДЕО)

Заразата се повеќе се шири, коронавирусот зема замав, шпицот се’ уште не го достигнал, бројот на заболени допрва ќе расте кај нас…...