аркан

Пронајдени се 52 резултати на тема „аркан“
Радио Милева

„Мојата ќерка не наследи ништо“: Жената со која Аркан има една ќерка проговори минатото, а ги спомена и Цеца и Вељко (фото)

Пред бракот со Светлана Цеца Ражнатовиќ имал четири сопруги со кои имал седум деца, а поранешна љубов на Аркан била актерката Љиљана...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ жестоко удри по Цеца: „Аркан сигурно гледа од оној свет како таа носи фраери во нивната куќа“

Кристијан Голубовиќ e  во тага по загубата на детето кое го носеше неговата партнерка  Кристина, со која се вљубија во познатото реално...
Радио Милева

Синот на Цеца и Аркан, Вељко Ражнатовиќ за прв пат проговори за одмазда: „Не можам да им простам на убијците на мојот татко“ (ФОТО)

На 15 јануари беше одбележана 22-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а неутешното семејство се собра на Новите гробишта да...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ за навредите кои ги добива поради Аркан: „Горда сум што сум негова ќерка и засекогаш ќе го сакам“

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ гостуваше во емисијата „Преживели “ кај Милан Калениќ каде зборуваше за своето семејство. Таа откри...
Радио Милева

Цеца не сакала да отпее песна која му била посветена на Аркан: Композиторот откри зошто фолк дивата го одбила (ФОТО)

Милиќ Вукашиновиќ напиша бројни хитови, а извесен период соработуваше и со Цеца Ражнатовиќ. По убиството на Аркан, тој во 2001 година ја...
Радио Милева

Внукот на Цеца покажа дека нема страв уште од мали нозе: Малиот Жељко ја наследил хаброста од татко му Вељко и дедо му Аркан (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ е зафатена со оценување на кандидатите во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, поради што не се гледа премногу со внукот...
Радио Милева

Синот на Аркан од првиот брак има брат близнак кој сите го виделе, ама малкумина знаат кој е: Војин и Никола се близнаци (ФОТО)

Војин Ражнатовиќ, синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан од првиот брак со Наталија Мартиновиќ, е активен на социјалните мрежи. Но само малкумина...
Радио Милева

Скапоцениот гердан со дијаманти кој Цеца наводно го носела украден од страна на Аркан: Сопственичката го забележала во емисија

Урбан мит кој се прераскажува со години… Жеjко Ражнатовиќ Аркан, основач на паравоената формација Српска доброволна гарда и пејачката...
Радио Милева

Момчето на Цеца, Богдан си го „присвои“ џипот на нејзината снашка Богдана: Позајмица или конфискација која ќе го изнервира Вељко? (ВИДЕО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ очигледно ужива во љубовта со новото момче Богдан Срејовиќ, кој е девет години помлад од неа. Деновиве,...
Радио Милева

Осамна досега невидена снимка на Цеца и Аркан: Тој го претскажува своето убиство, а пејачката покрај него е тотално непрознатлива (ВИДЕО)

На социјалната мрежа Инстаграм „се појави“ досега невидено или ретко видено видео од Светлана Цеца Ражнатовиќ и  нејзиниот покоен...
Радио Милева

По убиството на синот на еден од можните организтори на ликвидацијата на Аркан, се огласи Цеца откако некој се обиде да и го припише најновото убиство на белградскиот афалт: „Ова што го правите е монструозно!“

Војната на белградските улици не завршува. Во последните неколку години, многу луѓе беа убиени во крвави пресметки и се чини како да...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ за прв пат отвори душа: За девојките пред Богдана, за смртта на Аркан и човекот во кого нашол втор татко, за детството и ќотекот од Цеца… (ФОТО)

Младиот боксер ја отвори душата и раскажа сè за своето детство и тоа како растел без едниот родител, девојките што ги имал пред сопругата...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ земала часови кај силувачот од училиштето за глума, а манијакот дури и ја снимал свадбата на векот, на Аркан и Цеца! (ФОТО)

Како бомба одекна веста во српските медиуми дека актерката Милена Радуловиќ го пријавила професорот по глума и режисер  Мирослав Мика...
Радио Милева

Никој не може да го замени Аркан: Синот на Цеца се огласи откако целиот регион дозна дека мајка му има нова љубов (фото)

Веста дека пејачката Цеца Ражнатовиќ има ново партнер, 9 години помладиот, Богдан Срејовиќ, одекна како бомба, а наскоро се појавија...