алкохол

Пронајдени се 27 резултати на тема „алкохол“
Радио Милева

„Јас сум Бред Пит и сум алкохоличар“: Oмилениот холивудски актер проговори за лекување од пороците

Во интервју за „Њујорк тајмс“, 55 годишниот холивудски актер проговори за своето лекување од алкохол и како одлучил по разводот со Анџелина...
Радио Милева

По соораќајката на Дарко Лазиќ, Снежана Ѓуришиќ со апел: „Не возете пијани, јас знам низ што се поминавме кога син ми „си ја уби“ девојката!

По страшната сообраќајна несреќа во која Дарко Лазиќ едвај остана жив, но ќе има тешки последици по здравјето, се огласија многу познати...
Радио Милева

Лекар од Клиничко-болничкиот центар во Земун тврди: Дарко Лазиќ во моментов преживува апстинентна криза на алкохол и дроги

Дарко Лазиќ во моментов има апстинентна криза поради алкохолот и дрогата. Тој им признал на лекарите дека употребувал дрога, и сега...