50 години

Пронајдени се 12 резултати на тема „50 години“
Радио Милева

Камелија и на 50 години е кралица на провокацијата: Бугарската пејачка ја сподели страста преку жешка фотографија (ФОТО)

Бугарската пејачка Камелија дефинитивно знае да како да ја заинтригира јавноста и да го задржи вниманието на себе. Кралицата на провокацијата...
Радио Милева

Можеби четири дена порано, ама затоа пријателите на Весна – Бејби и направија волшебен роденден: Кафеана, торта и тамбураши за она: “половина век живот“ да не ја плаши (ФОТО)

Весна Бејби Петрушевска… Има ли некој што не ја знае? И по она што го работи, (а што ли се’ не сработе), до сето она што во животот...
Радио Милева

Неда Украден славеше половина век од својата матура: “Мој животе, ех да си гитара, па нашата приказна, да ја свириш ти…“ (ФОТО)

Неда Украден овој викенд го прослави златниот јубилеј во Сараево, каде што пред 50 години матурираше во сараевската трета гимназија. Со...