Мегафон Билборд се гледаме на врвот

Скајмјузик најавува спектакл за големото финале на музичката сезона: Лепа Брена, Здравко Чолиќ и снежна идила викендов на Копаоник

Скајмјузик најавува спектакл за големото финале на музичката сезона: Лепа Брена, Здравко Чолиќ и снежна идила викендов на Копаоник

Остануваат уште само 3 дена до спектакуларното затворање на музичката сезона на омилената зимска дестинација во регионот – Копаоник Music Week викендов ќе кулминира со сензационални настапи на двете најголеми музички легенди од овие простори – Лепа Брена (15 март) и Здравко Чолиќ (16 март)!

Двете најголеми регионални музички сензации ќе ја вжештат атмосферата на добро познато место – во Event Hall на хотелот ГРАНД Копаоник, носејќи грандиозно финале на најпопуларниот зимски музички фестивал и премиум искуство кое не се заборава. Така, првата дама на шоу-бизнисот Лепа Брена првата вечер ќе ја забавува публиката со својата харизма и препознатливите хитови, додека Чола, мајсторот на емоциите и песните кои ги одбележаа сите генерации, ќе ја затвори музичката сезона со својот незаборавен концерт следниот ден.

Скајмјузик ќе ја оживее сцената со спектакуларна аудиовизуелна продукција, а судејќи според интересот на публиката, салата ќе биде исполнета до крај! Фановите на зимските спотови дополнително ги радува фактот што падна снег, па нема дилема дека затворањето на музичката сезона на популарниот Копаоник ќе биде одбележано со скијање, врвна забава и настапи за кои ќе се зборува. Исклучително ограничените контингенти на билети за овој ВИП музичко-сценски спектакл се достапни само со јавување на телефонскиот број +381 60 6670 318.

To top