Радио Милева

Сите го знаеме како Тони Цетински – Но, ова е неговото вистинско име во личните документи (фото)

Сите го знаеме како Тони Цетински  – Но, ова е неговото вистинско име во личните документи (фото)

Тони Цетински пред повеќе од три децении ја започна својата кариера, кога од Ровињ се пресели во Загреб.

Тони Цетински веќе со првиот сингл „Срце никаде не лаже“ ги освои срцата на публиката, особено на понежниот пол.

Во тоа време младиот и заводлив Тони Цетински шеташе низ поранешна Југославија, а малкумина знаат дека во личните документи се вика Антони.

Сепак, пејачот одлучи да ја изгради својата кариера како Тони. На почетокот на 2013 година Тони Цетински ја запознал својата сегашна сопруга Дубравка на забава во куќата на заеднички пријател.

Разликата од 15 години не претставуваше проблем. Се венчаа во 2014 година, а направија дури три свадби – во Лас Вегас, Загреб и нејзиното Винковци. Дубравка доживеа мозочен удар во јуни 2019 година, но благодарение на брзата реакција на пејачот и итната помош животот и е спасен.

– Сопругата е добро, се опоравува. Ова е веќе трета година ако не и повеќе. Често се уморува од премногу информации или долго патување. Но, добро е, среќни сме. Човекот треба да биде скромен и среќен со она што му го дал Господ – изјави претходно Цетински и откри како го освоила неговата трета сопруга Дубравка.

-Кога читам или гледам на телевизија и некој ќе каже: „Вака се запознавме“ или „или  ме усреќи така“, ми се чини како да им продаваме бајки на луѓето. Тоа се наши работи. Знаеме што чувствувавме во тој момент и што чувствуваме секој ден. Среќен сум што најдов таква личност. Таа ме извлече од некои мои проблеми и моменти на слабост кога сакав да се откажам од себе и од се што правам. Таа е последната сламка на спасот што дојде кога Господ така одлучи – откри Цетински.

фото: printskrin/instagram

To top