Радио Милева на маки

Сека Алексиќ јавно се пожали, не знае како ќе го протурка следниот период: „Животе горчлив си!“ (фото)

Сека Алексиќ јавно се пожали, не знае како ќе го протурка следниот период: „Животе горчлив си!“ (фото)

Пејачката преку социјалните мрежи им се обрати на своите фанови и откри за што се работи.

 Сека Алексиќ важи за голем верник, па го започна големиот велигденски пост кој годинава трае од 18 март до 4 мај.

Таа сега им се обрати на своите следбеници преку својот Инстаграм профил.

Имено, бидејќи планира да пости на вода, пејачката изјави дека во наредните денови ќе живее само од овошје и зеленчук, а тоа веќе и е проблем бидејќи е голем гурман и сака храна.

– Следните 40 дена пост на вода, овошје и зеленчук во секоја форма и ништо друго. Кој сака нека честита, бидејќи  храната ми е слаба страна би рекла – напишала таа.

После тоа на социјалната мрежа „Х“ го сликала својот еден оброк и повторно им се пожалила на следбениците.

– Животе, горчлив ли си ! Малку се шегувам, не малку… следните 40 дена треба да излезам во пред… куќа, само ова да го јадам – ​​напишала пејачката.

фото: printskrin/instagram/sekaaleksic

To top