пост

Пронајдени се 9 резултати на тема „пост“
Радио Милева

Миа Костова со саркастична порака, како своевидна роденденска честитка на самата себе си: „Полнам 38, а вака убаво не сме живееле, па не памтам од кога?“

Миа Костова на јавноста и позната оддамна… На скопјани пред се’ како урбан градски лик,  на Македонија како позната ТВ водителка,...
Радио Милева

Од прошталниот пост за Џеј на новинарката и писателка Мирјана Бобиќ – Мојсиловиќ нема кого не му потекоа солзи: „Ги спои јадрото на градот и периферијата, шампањското и ракијата, да се има и да се нема…“

Познатата српска новинарка, ТВ водителка, писателка и сликарка Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ по страшно тажната вест за смртта на големиот...
Радио Милева

Јелена Карлеуша „ја закопа“ Дуа Липа: „Душо следниот пат стави ја вистинската карта, не е навистина тешко“ (ФОТО)

По бројните реакции и  коментари на „вадењето“ на Дуа Липа дека „само сакала нејзинта родна земја да биде прикажана на карта“, а сподели...
Радио Милева

Станија со секси видео и пост на благодарност се прости од „Задруга 2“: Набрекнати брадавици и длабоко врежана танга! (ВИДЕО)

Станија Добројевиќ иако важеше за еден од фаворитите за победа, а многумина веќе и ја прогласија за победник на „Задруга 2“ , го освои...
Радио Милева

Тијана ја испрати Тамара на Евровизија па објави фотографија со која сите ги стави во недоумица: Дали можеби Хана (не) е нејзина ќерка? (ФОТО)

Сестрите Тодевски секако важат за едни од најпознатите во Македонија и соседството. Покрај вокалните квалитети и способности, нивната...
Радио Милева

Кого таа толку го нервира, па проба да ја изнервира актерката: Како да се ограби среќата на Катерина Шехтанска? (ФОТО)

Несудена балерина, некогашна членка на „златната генерација“ на балетското студио „Ребис“, денес актерка Катерина Шехтанска, има...