Радио Милева пресреќна

Пејачката никогаш посреќна: По тајната венчавка, Тања Савиќ има уште еден повод за честитки (фото)

Пејачката никогаш посреќна: По тајната венчавка, Тања Савиќ има уште еден повод за честитки (фото)

Како што неодамна објави „Стар“, Тања Савиќ тајно се омажила за својот избраник Мухамед Бешиќ. Пејачката не ја потврди оваа вест, но ниту ја демантираше, а единствено е сигурно дека во љубовта со Муки цветаат рози.

Од друга страна, Тања Савиќ сподели добра вест. Имено, таа денеска го прославува својот 39-ти роденден во друштво на семејството и нејзините сакани синови.

Картичката што и ја направи синот и го стопи срцето, а таа не можеше да одолее да сподели со јавноста колку е сакана.

– Среќен роденден Мамо! Ти посакувам многу среќа, љубов, здравје, да си жива и здрава за нас – и напиша Максим на својата мајка.

Тања Савиќ сподели убава вест, сакана е, среќна и исполнета, а што повеќе да посака една жена и мајка кога ќе ги дува свеќичките на роденденската торта.

фото:Instagram printscreen/ tanja_savic_private

To top