Радио Милева животна приказна

Ова е синот на Стоја: Работи во психијатриска установа, а пејачката го родила на 16 години (фото)

Ова е синот на Стоја: Работи во психијатриска установа, а пејачката го родила на 16 години (фото)

Пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја имаше многу тешка животна приказна.

Имено, Стоја уште малолетна стана мајка на само 17 години. Потоа, како тинејџерка се омажила и го родила синот Милан.

Синот на фолкерка со години живеел во Австралија кај другарката на Стоја, додека мајка му не изградила успешна музичка кариера во Србија и не го вратила. Синот на Стоја и по враќањето во Србија не се појави во јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by mickoni (@mickonimic)

Милан завршил средно медицина, основал свое семејство и има две деца, а внуците на Стоја сега го исполнуваат нејзиниот живот. Сега, синот на популарна пејачка е вработен во психијатриската установа „Лаза Лазаревиќ“, објави претходно Блиц.рс

Фото: printskrin/instagram/stoja_institucija

To top