16 години

Пронајдени се 5 резултати на тема „16 години“
Радио Милева

Оваа снимка на неговиот 41-ви роденден беше за прв пат објавена: Тоше на 16 годишна возрас со група „903“ ја изведува песната „Марија“ (ВИДЕО)

На 25 јануари 2022 г. се навршија 41 години од раѓањето на веројатно најголемата поп ѕвезда која оваа земја ја имала. Тодор Проески, или едноставно...
Радио Милева

На денешен ден почина Милан Младеновиќ, лидерот на култните ЕКВ: „Ти си сета наша болка… на една цела изгубена генерација“ (ВИДЕО)

Легендата на југословенскиот рок, основач на неколку култни бендови што го одбележа растот на многумина и иницијатор на новиот бран...
Радио Милева

Се оженил на 16 години: Ѕидарот од Битола кој учествуваше во „Никогаш не е доцна“ вака изгледаше на венчавката

Во последната сезона на „Никогаш не е доцна“, учествуваше и ѕидарот од Битола, Бејхан Рамов кој ја однесе победата од гласовите на публиката. Бејахан...