Радио Милева нов живот, нов дом

Огњен и Мина се вселија во новиот дом во Белград на вода, а од ентериерот не штедeа ништо кое е за Перун (фото)

Огњен и Мина се вселија во новиот дом во Белград на вода, а од ентериерот не штедeа ништо кое е за Перун (фото)

За помалку од една година Огњен Амиџиќ целосно го промени својот живот. Популарниот водител се разведе по десет години брак, започна нова романса, а како круна на љубовта пристигна синот Перун.

Во меѓувреме Огњен се иселил од станот во Дорчол кој го делел со поранешната сопруга Данијела Димитровска и синот Матија.

Со Мина Наумовиќ и бебето почна да гради ново семејно гнездо во елитната населба Белград на вода.

 

Токму на таа адреса малиот Перун Амиџиќ ги поминува првите денови по излегувањето од породилиштето.

Мина и Огњен не ја кријат среќата поради проширувањето на семејството, па често објавуваат фотографии од наследникот.

Така на индиректен начин ја отворија и вратата на својот модерен дом.

Станот е уреден во бои на дрво, од паркет до мебел, па зрачи со топла рустична атмосфера. Посебно интересен детаљ е тапетот.

Огњен Амиџиќ го промени животот, но сепак не се откажа од некои стари навики. Видео игрите кои страсно ги игра и понатаму се составен дел од неговото секојдневие. Сепак, нашол начин да ги игра додека се грижел за својот син.

Како и секој пар со мало дете, Мина и Огњен се трудат сè да биде подредено на новиот член на семејството.

Централното место во дневната соба го зазема лулката за бебето, од која нивниот миленик не е одвоен.

– Интересно е, слатко, ново. Мало е, преслатко, спие, јаде, плаче кога нешто не му е по волја. Влегуваме во ритамот на јадење и спиење три часа, па ќе видиме – опиша Огњен како течат првите денови во продолжениот состав.

фото:Instagram printscreen/ callmenaumi

To top