Радио Милева свој трошок

„Не се срамам да кажам дека немам пари во моментов“: Искрена исповед на Драгана Мирковиќ во пресрет на разводот со Тони (фото)

„Не се срамам да кажам дека немам пари во моментов“: Искрена исповед на Драгана Мирковиќ во пресрет на разводот со Тони (фото)

Пејачката Драгана Мирковиќ одлучила сите пари од својата турнеја да ги донира во хуманитарни цели.

Како што изјавила, таа одлука ја донела пред две години, но на јавноста и ја соопштила дури откако концертите биле распродадени.

– Работам како да немам ништо. Сè друго ми е помалку важно. Тоа ме исполнува и ме прави среќна. Тоа го решив пред две години. Не сакав да кажам дека е хуманитарно, за да не зборуваат злобните луѓе, како да не можам да распродадам две Арени. Дури кога се беше распродадено, реков дека мојата комплетна турнеја е хуманитарна – рече Драгана, која истакнува дека сега нема пари.

– Многу ризикував. Воопшто не ми е важно дали имам пари или немам затоа што сум некој што ќе работи и што ќе заработува. Кога работите, не се плашите од ништо. Немам пари во моментов бидејќи сето тоа отиде на турнеја и сето тоа отиде на хуманитарни концерти. Верувај ми, тоа може да се докаже многу лесно. Богата сум со други работи, но пари, тоа ми се ментална именка и воопшто не се срамам да го кажам тоа – изјавила пејачката и открила како сега заработува.

– Работам, пеам. Имам трошоци бидејќи никој не ми помага. Ниту мојот сопруг, бидејќи смета дека моја одлука е концертите да бидат хуманитарни. Мажите се малку поладни таму, но тоа не ја менува работата, реков дека така се чувствувам и така ќе биде. Додека не ја завршам турнејата – изјавила Драган за „24 sata.hr“.

фото: printskrin/instagram/dragana_mirkovic

To top