Радио Милева некогаш и сега

„Можете ли да ме препознаете на оваа фотографија?“: Ана Бекута се присети на младоста (фото)

„Можете ли да ме препознаете на оваа фотографија?“: Ана Бекута се присети на младоста (фото)

Позната пејачка Ана Бекута со децении е на музичката сцена и важи за еден од најдобрите вокали на овие простори.

Таа еднаш сподели фотографија од нејзината младост, уште додека  одела на училиште.

Фотографијата е направена пред половина век, далечната 1973 година, додека Бекута сè уште учела.

Ана се сликала со своите две пријателки, а оваа фотографија неодамна ја сподели на својот Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

Пејачката ги предизвика своите следбеници на оваа социјална мрежа да се обидат да препознаат која од трите девојки на сликата е таа, но откри и прекрасна приказна која ја носи оваа фотографија.

Прекрасна е приказната за пријателството, бидејќи пејачката сѐ уште е во контакт и во добри односи со нејзините две пријателки од оваа слика.

– Можете ли да ме препознаете на оваа фотографија? На сликата позирам со моите две школски другарки Гоца и Вера. Поминаа 50 години од фотографирањето, а ние сè уште сме во контакт … напиша Ана.

Не ни беше тешко да ја препознаеме Ана, а ако случајно ви беше на вас- ќе ви откриеме дека таа е девојката на средината.

фото: printskrin/instgaram/anabekuta1

To top