Билборд

Копаоник Music Week: Лепа Брена воодушеви првата вечер, вечерва настапува Чола!

Копаоник Music Week: Лепа Брена воодушеви првата вечер, вечерва настапува Чола!

Синоќа, Салата за настани на хотелот ГРАНД беше преполна за сите кои сакаа да бидат сведоци на вистински спектакл на една од најголемите музички ѕвезди на Балканот – Лепа Брена!

На завршниот настан на Копаоник Music Week, со кој се затвора овогодинешната музичка сезона, Брена ја воодушеви публиката со својот бескраен шарм, ентузијазам и неверојатна енергија, докажувајќи зошто е неприкосновена прва дама на шоубизнисот во соседството.

Траките кои ја одбележаа деценијата, како „Удри Мујо“, „Мики, Миќо“, „Бато, Бато“, „Хајде да се волимо“ и многу други, ја кренаа публиката на нозе, но и поновите песни како „Болиш и не пролазиш“, „Пази коме завидиш“ не изостанаа од репертоарот на Брена, на задоволство на присутните.

Концертот беше најавен со уникатно колажно видео, со некои од најпрепознатливите песни и видеа од богатата кариера на Брена, а беше отворен со песната „Уѓи слободно“, со громогласни овации и аплаузи.

Публиката ја пееше секоја песна во еден глас, создавајќи уникатна атмосфера, а продукцијата на Скајмјузик и овојпат беше на висина на задачата, придонесувајќи за извонредно шоу за кое долго ќе се зборува.


Забавата траеше до доцна во ноќта, а вечерва во рамките на музичката недела на Копаоник не очекува уште еден спектакл за затворање на сезоната – концерт на Здравко Чолиќ, на истото место.

To top