Љубов и секс

Два сигурни знаци на неверство кај мажот, обрнете посебно внимание на ова

Два сигурни знаци на неверство кај мажот, обрнете посебно внимание на ова

Фиона, позната тиктокерка, објави видео во кое тврди дека постои начин да се препознае верноста на мажот во врската.

Видеото брзо предизвика жестоки дискусии; додека некои корисници тврдеа дека Фиона совршено одговара на нивното искуство, други беа скептични, сугерирајќи дека Фиона ги опишува повеќето мажи. Видеото набрзо стана вирално, а Фиона наведе два специфични знаци кои покажуваат дека мажот е склон кон прељуба.

„Според моето искуство, прељубниците имаат профил на Инстаграм и следат многу жени кои не ги познаваат, особено оние кои се занимаваат со фитнес. Ако видам дека следи многу жени од фитнес индустријата, тоа ми сигнализира дека тој е неверен“, објасни Фиона.

„Исто така, ако мажот ја следи секоја жена што некогаш ќе ја запознае, како келнерка, и има навика да следи „обични“ жени во голем број, мислам дека покажува склоност кон неверство“, додава таа.

Реакциите на жените за нејзиното видео беа различни, а многумина потврдија дека нивните партнери покажале слично однесување. Се истакнаа коментарите како „Ова е вистината“, „Да знаев порано“, „Мојот поранешен го правеше истото“, „Секој маж што сум го сретнал го прави ова“. Сепак, некои не се согласуваат со теоријата на Фиона. Еден корисник напиша: „Треба повеќе да се плашите од мажи кои воопшто немаат профили на социјалните мрежи“, додека друг додал: „Мојот бивш имаше само профил на Редит и таму ме изневеруваше“.

извор:попара.мк
фото:Freepik

To top