Радио Милева објективна

Дара Бубамара згрозена од однесувањето на Харис Џиновиќ: „Каде е тука достоинството?“ (фото)

Дара Бубамара згрозена од однесувањето на Харис Џиновиќ: „Каде е тука достоинството?“ (фото)

Пропаѓањето на бракот на Харис и Мелина Џиновиќ во последните денови е една од главните теми, која сега ја коментираше и Дара Бубамара.

Откако се осврна на разделбата на Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ, Бубамара во Амиџи шоу беше прашана дали е шокирана од разводот на фолкерот и дизајнерката.

– А за Харис, што да слушаме кој кого изневерил?! Мислам дека треба да си достоинствен и да не кажуваш такви работи јавно. Но, повторно велам, никого не обвинувам, бидејќи сите сме различни – изјави таа и додаде:

-Ако ми е тешко ќе плачам дома, но достоинството не ми дозволува да зборувам за тоа. Само да сме живи и здрави…Сама заработив станови и станови, но најубавото време ми беше кога живеев со мама, тато и брат ми во 33 квадрати – изјави Дара кај Амиџиќ.

фото:Instagram printscreen/ darabubamara_official

To top