Радио Милева блеска од среќа

Тијана Ем повторно заљубена? Го преболе поранешниот, па откри кој и го украде срцето (фото)

Тијана Ем повторно заљубена? Го преболе поранешниот, па откри кој и го украде срцето (фото)

После крајот на љубовта со Вук Моб, пејачката Тијана Ем целосно и се посвети на кариерата, а иако приватниот живот го држеше подалеку од очите на јавноста, сега се појави фотографија на која блеска од среќа.

Имено, пејачката ја објави среќната вест која и го заокружи животот, но и среќата со оглед на тоа што и требаше долго време да се одлучи на ваков чекор.

Нагласувајќи ги своите облини во преден план, Милентијевиќ позираше со милениче кое стана нејзин нов најдобар другар. Судејќи по нејзината насмевка, малото кученце веќе и го исполни срцето, а веруваме дека Тијана е подготвена да му ја подари љубовта и домот што го заслужува.

Потсетуваме, Тијана неодамна се присети на своето учество во „Ѕвездите на  Гранд“.

-Најтешкиот предизвик во животот ми беше натпреварот „Ѕвездите на  Гранд“, тогаш бев многу млада. Сето тоа беше трауматично за мене, имав многу нервози, тоа е голем предизвик, но успеав да го надминам. Можеби сега постапувам поинаку, но и денес имам голема нервоза, пред секој настап имам нервоза. Снежана Ѓуришиќ еднаш ми кажа дека секој добар пејач е нервозен пред секој настап, бидејќи чувствува одговорност за луѓето кои доаѓаат да го слушаат – изјави таа за Гранд.рс

 

фото: printskrin/instagram/tijanamilentijevic.official

To top