загреб

Пронајдени се 16 резултати на тема „загреб“
Радио Милева

Хрватскиот хитмејкер Тончи Хуљиќ како Баба Ванѓа: Го осигурал сиот недвижен имот во Загреб само ден пред земјотресот

Тончи Хуjиќ навреме го избегнал земјотресот во Загреб затоа што тој и неговото семејство заминале во Сплит, каде што имаат куќа, и таму...
Радио Милева

На бујната Нивес Целзиус прво и испаднаа градите при снимањето, а потоа заврши во прегратките на македонскиот водител (ФОТО)

Некогашната хрватската старлета, денес пејачка, а во последно време и актерка  Нивес Целзиус, иако во средни години се уште изгледа...
Лице в Лице

Сексапилната пијанистка Лола Астанова пред претстојните концерти во Загреб, Белград, Софија и Скопје: „Никогаш не сум била девојка на Стјепан Хаусер“

Лола Астанова зборува за себе и својата кариера во пресрет на нејзините концерти во Загреб, Белград, Софија и Скопје, од кој првиот е...