загреб

Пронајдени се 22 резултати на тема „загреб“
Радио Милева

Како Карлеуша нигде нема друга: На настап во ноќен клуб среде Загреб, „мешаше“ како да е на центрифуга! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша (43) во петокот вечерта настапи во еден загребски клуб и ја шокираше публиката сосвојата појава. Поп-фолк дивата се појави...
Радио Милева

Ќерката на Аки со емотивниот говор на погребот ги расплака присутните: „Бегај тато бидејќи горе им е досадно без тебе“ (видео)

Пејачот Аки Рахимовски беше погребан вчера (27.01.2022) на загрепски Мирогој во Алејата на великаните, во кругот на семејството и пријателите. Најблиските...
Радио Милева

Старлетата и бивша ријалити учесничка во „Задруга“ настрада во сообраќајна несреќа: „Жива сум, но боли… многу боли“ (ФОТО)

На социјалната мрежа Инстаграм, старлетата Наташа – Москва ги вознемири своите следбеници сликајќи се како лежи и носи таканаречена...
Радио Милева

Хрватскиот хитмејкер Тончи Хуљиќ како Баба Ванѓа: Го осигурал сиот недвижен имот во Загреб само ден пред земјотресот

Тончи Хуjиќ навреме го избегнал земјотресот во Загреб затоа што тој и неговото семејство заминале во Сплит, каде што имаат куќа, и таму...
Радио Милева

На бујната Нивес Целзиус прво и испаднаа градите при снимањето, а потоа заврши во прегратките на македонскиот водител (ФОТО)

Некогашната хрватската старлета, денес пејачка, а во последно време и актерка  Нивес Целзиус, иако во средни години се уште изгледа...
Лице в Лице

Сексапилната пијанистка Лола Астанова пред претстојните концерти во Загреб, Белград, Софија и Скопје: „Никогаш не сум била девојка на Стјепан Хаусер“

Лола Астанова зборува за себе и својата кариера во пресрет на нејзините концерти во Загреб, Белград, Софија и Скопје, од кој првиот е...