врати

Пронајдени се 14 резултати на тема „врати“
Радио Милева

Цеца сакаше да го „спаси“, а Мили му порача дека изгледа како Рики Мартин: Дамјан Димевски се врати во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Дамјан Димевски (19) од Скопје со песните „Сонце не ме грее“ и „Срце није камен“ се претстави во последната емисија на регионалното...
Радио Милева

Сања Сани Гроздановска се преиспита, па сфати каде се зафркнала: Погрешна доза, памет за друг пат и… кафено лажиче секогаш при рака! 

„Ех, да можам да се вратам назад во минатотото, да можам да го вратам времето, ех да ми е овој памет, а оние години…“ – се едни од...
Радио Милева

Се појави на гробот кога сите си замнаа: Познатата пејачка по погребот се врати да се прости од Марина Туцаковиќ

Најголемиот  регионален текстописец Марина Туцаковиќ беше погребена вчера (29.09.2021). На испраќањето во вечниот дом ја испратија нејзините...
Радио Милева

Анастасија Деа Богданоска по една година од породувањето се врати на својата „стара љубов“: Водителката повторно пред камери (фото)

Шармантната, убава, позитивна водителка и новинарка Анастасија Деа Богданоска која имавме прилика да ја гледаме секое утро на Алфа...
Радио Милева

Сопругата на Огњен Амиџиќ за прв пат ги отвори вратите на нивниот дом: Ѕирнете каде живеат водителот и манекенката (ФОТО)

Популарниот водител, актер и пејач Огњан Амиџиќ и неговата сопруга која има македонско потекло, манекенката Даниела Димитровска се...