викторија лоба

Пронајдени се 102 резултати на тема „викторија лоба“
Радио Милева

Викторија Лоба е пример за природна убавина, но во вакво издание речиси да не сме ја виделе, а тешко и дека би ја препознале (фото)

Викторија Лоба од неодамна и официјално е мажена жена, она што е последна новина за неа на приватен план, но кога работата е во праваше,...
Радио Милева

Луксуз само за одбрани: Погледнете го претседателскиот апартман каде Викторија Лоба и сопругот ја поминаа првата брачна ноќ (видео)

По деветгодишна врска и заеднички живот под ист покрив, пејачката Викторија Лоба и нејзиниот избраник Ѓорѓи Калешов се венчаа. Изминатиот...
Радио Милева

Викторија Лоба ги објави највпечатливите моменти од свадбата – од промената на невестинскиот фустан, сечењето на тортата, до пеењето на руски… (фото)

Изминатиот викенд во еден познат скопски хотел се случи свадбата на пејачката Викторија Лоба и нејзиниот долгогодишен партнер, бизнисменот...
Радио Милева

По црковната венчавка во Охрид, Лоба не чекаше многу за свадба: Пејачката повторно во венчаница на забава за паметење (фото)

После црковната церемонија која се случи во црквата Св. Јован Канео во Охрид на ден Голема Богородица, пејачката Викторија Лоба и нејзниот...
Радио Милева

Совршен спој на романтика и елеганција: Еве ги деталите и најубавите моменти од венчавката на Викторија Лоба (фото+видео)

По деветгодишна врска и заеднички живот под ист покрив, пејачката Викторија Лоба и нејзиниот избраник Ѓорѓи Калешов се венчаа. Како...
Радио Милева

Викторија Лоба со солзи во очите ја прокоментира војната во Украина: „Јас сум со огромна желба за мир, за разбирање помеѓу сите народи“ (ВИДЕО)

Македонската пејачка со руско потекло Викторија Лоба гостуваше во утринската емисија на Телма каде зборуваше за нејзините проекти...