велигден

Пронајдени се 32 резултати на тема „велигден“
Радио Милева

Велигденски секси поздрави од бугарските ѕвезди: Камелија со разголени гради, Гери Никол со разголен задник… (ФОТО+ВИДЕО)

Иако Велигден е еден од најголемите христијански празници, бугарските ѕвезди не знаат што е смирено и христијанското однесување –...
Радио Милева

Лила планираше да остане дома, ама доби понуда што не се одбива: Гола отсабајле, во бикини преку ден… вака водителката го слави Велигден (ФОТО)

Лила Филиповска планираше за овој Велигден да остане дома. Така и го почна празникот, како вистинска жена – домаќинка. Вапцаше јајца,...
Радио Милева

Јелена Карлеуша не ги слави христијанските празници, ама сепак реши да го слави Велигден, заради оваа бизарна прична (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша објави неколку фотографии на кои ја покажа празничната трпеза за Велигден кој овој пат го прослави со своите ќерки...
Радио Милева

На кркање со Вучиќ: Водителот добро знае дека секој ден не е Велигден, па од возење прејде на грчко јагне… на ражен! (ФОТО)

Штом имаат малку слободно време, празник, споени денови… излегува дека соседна Грција не им бега на голем број нашинци! Да отидеш...
Радио Милева

Северина славеше роденден на Велигден, но имаше и уште еден голем повод поради кој емоциите кон Игор ги сподели јавно (фото)

Пејачката Северина Којиќ имаше неколку поводи за славење во својот дом. Имено, вчерашниот ден беше исполнет со многу љубов за пејачката,...