велигден

Пронајдени се 56 резултати на тема „велигден“
Радио Милева

Домот на Карлеуша за Велигден наликуваше на бајка, а на фотографијата на која позира со ќерките доби коментар од холивудската ѕвезда (фото)

Јелена Карлеуша, Велигден го прослави во својот двор во новата куќа на Дедиње. Најголемиот христијански празник, Јелена го прослави...
Радио Милева

Родиќ ги дочекаа Ражнатовиќ со богата трпеза во Тител: Таму беше и Богдан со Цеца, но и Шијан со бремената Бојана (фото)

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ и нејзините најблиски уживаа во величествениот имот во Тител кај сватовите Родиќ. Имено, Вељко сподели...
Радио Милева

Додека познатите за Велигден покажувааа како ги вапцале јајцата, српската манекенка гола покажа како и стои новата танга (ФОТО)

Српската манекенка и модел Билјана Дол, која исто така стана позната и во Бугарија откако беше во врска со една од нивните најголеми...
Радио Милева

Јелена Карлеуша не ги слави христијанските празници, ама сепак реши да го слави Велигден, заради оваа бизарна прична (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша објави неколку фотографии на кои ја покажа празничната трпеза за Велигден кој овој пат го прослави со своите ќерки...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ покажа како изгледа нејзиниот дом за време на Велигден, но сите забележаа само еден детаљ

Српската пејачка Драгана Мирковиќ големиот христијански празник Велигден го дочека како и повеќето граѓани, односно во својот луксузен...
Радио Милева

Велигденски секси поздрави од бугарските ѕвезди: Камелија со разголени гради, Гери Никол со разголен задник… (ФОТО+ВИДЕО)

Иако Велигден е еден од најголемите христијански празници, бугарските ѕвезди не знаат што е смирено и христијанското однесување –...