ване маркоски

Пронајдени се 15 резултати на тема „ване маркоски“
Радио Милева

Ване Маркоски „сврте друг лист“ во неговиот живот: Водителот си замина од Канал 5 телевизија, а наскоро ќе го гледаме на МТВ?

Водителот Ване Маркоски изгледа реши да сврти нов лист во неговиот живот, барем кога е во прашање на професионален план. Имено, тој повеќе...
Радио Милева

(ФОТО) Приказна која заслужува внимание: Она што Ване Маркоски го направи за својот најдобар пријател вреди за пример!

ТВ водителот Ване Маркоски од пред извесен период живее заедно со својот најдобар пријател. Тој несебично ги отвори вратите од својот...