театар

Пронајдени се 29 резултати на тема „театар“
Радио Милева

Талентираниот кумановец ќе ве „пукне од смеење“: Како би звучеле македонските политичари и познатите личности кога би биле фудбалски коментатори!? (ВИДЕО)

Жарко Јовановиќ е талентиран 26-годишен кумановец кој можете да го видите во некоја од улогите во претсатавите на кумановскиот театар...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ се пофали со фотографија од Чикаго, а една „обожавателка“ ја „уништи“: „Можеш кај сакаш да одиш, ама селото од тебе не оди никаде“ (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ  е на американска турнеја од каде секојдневно ги известува своите бројни следбеници за секој нејзин чекор. По...
Радио Милева

Душан Свилар победи во „Ѕвездите на Гранд“, но сега не ја поднесува естрадата – еве што работи денес (фото)

Не е тајна дека Душан Свилар, победникот во третата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, бил згрозен од скандалите на сцената и посочи дека...
Радио Милева

Сашко Коцев раскажува каква непријатна ситуација му се случила на театарската сцена: „Траеше неколку стотинки, а во нашата глава цела вечност“

Сашко Коцев неодамна ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот за кратки филмови во Бејрут – „Beirut Shorts International Film Festival“. Тој...