тамара

Пронајдени се 50 резултати на тема „тамара“
Радио Милева

Тамара и „помогна“ на Андријана Петрушовска да оди понатаму во „Ѕвездите на Гранд“: Сексапилната Македонка во проѕирен фустан измами воздишки, а со настапот воодушеви (ВИДЕО)

И изминатиот викенд потрагата по вистинската „Гранд ѕвезда“ продолжи. Во трката на кандидат(к)ите кои дирекно поминаа во следниот,...
Радио Милева

Тамара се поднови со нов автомобил, но не стигна ни да му се израдува: По два дена и го удрија, па девојката што ја удри избега (ФОТО)

Тамара Тодевска само што се пофали дека се подновила со нов автомобил, не минаа ни цели два дена, а веќе  истиот и го удрија. Имено, на...
Радио Милева

Повторно „копаше“ по старите фотографии, па најде неколку што будат носталгични спомени: Можете ли да ја препознаете нашата музичко-актерска ѕвезда? (ФОТО)

„Ех, тоа беа времиња“ или: „Да знае ти како беше во наше време…“ или „Да може да се врати она време,, оние години…“ – се само...
Радио Милева

Тамара растури, „го урна“ Антички во Охрид, а Катарина Ивановска „одлепи“ на нејзиниот концерт, па за малку „ќе го урнеше“ Перо Антиќ (ФОТО)

Тамара Тодевска како и секој жив човек, можеби има маани, знае да направи по некој гаф, да биде на моменти несериозна, неодговорна и кон...
Радио Милева

Тијана наместо со торта, журка и подароци, роденденот го прослави со нова песна која таа им ја подари на своите фанови: „Слепа љубов“ (ФОТО)

Родендените обично се слават со семејствоито, најблиските, другарите, пријателите, со друштво… Коронапандемијата не принуди да се...
Радио Милева

Српската старлета Тамара Ѓуриќ бремена прележа корона, па само што се породи, веднаш го покажа бебето во јавноста: „Очи мои убави…“ (ФОТО)

Српската старлета Тамара Ѓуриќ се породи вчера, 03 јануари 2021  и роди здраво девојче кое го доби истото име како и мајката – Тамара....
Радио Милева

Јавните личност го прифатија предизвикот на свеста и совеста, #седамДомаза… Еве како изреагираа Тамара, Лозано, Миа, Кики, Вера, Дани, Ана, Лидија, Кнез, Малинкова, Гарванлиев… (ФОТО)

Во овие тешки денови, кога времето ни е единствен сојузник во глобалната борба со невидливиот непријател, не ни преостанува ништо друго...
Радио Милева

По скандалот со химната, Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп: „Грешката при изведбата прерасна во вистински пекол!“

Tамара Тодевска ги откажува своите настапи закажани за во Охрид и Прилеп. Оваа нејзина одлука следува откако наиде на остри реакции...